1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Storj nedir ve geleceği nasıl? Güncel STORJ token haber ve gelişmeleri

Storj nedir ve geleceği nasıl? Güncel STORJ token haber ve gelişmeleri

Storj nedir ve geleceği nasıl? Güncel STORJ token haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Storj (STORJ), bir biriyle rekabet içindeki kripto destekli bulut depolama platformlarından biri. Storj, yazılımını kullanan tüm bilgisayarlara, kullanılmayan sabit disk alanını dosya saklamak isteyen kullanıcılara kiralamasına izin veriyor. STORJ token ise bu ağa güç veren kripto para birimi.


Storj (STORJ) nedir?

Storj (STORJ) bir Ethereum tokeni ve Storj DCS (Decentralized Cloud Storage – Merkezsiz Bulut Depolama) olarak adlandırılan merkezsiz bulut depolama ağında kullanılıyor.

Müşteriler Storj DCS’ye bir dosya yüklediğinde her dosyanın parçaları küresel bir bağımsız düğüm (node) ağına dağıtılıyor. Birisi bu dosyayı talep ettiğinde, güvenli bir şekilde yeniden derleniyor ve indirilmeye hazır hale getiriliyor.

Bu şu demek, bu ağın kullanıcıları, merkezi bir veri ağına ihtiyaç duymada istediği her bir dosyası Storj DCS üzerinde saklayabilir.

Bu açıdan, Storj’u Amazon veya Google tarafından sunulan bulut depolama platformlarına bir alternatif olarak da görebilirsiniz. Bu merkezi veri depolama şirketleri, kendi yazılımlarına sahipler. Storj, veri depolamasını yönetmek için yazılımını kullanan bilgisayar ağından destek alıyor.

İlgili – IoTeX nedir ve geleceği nasıl? Güncel IOTX token haber ve gelişmeleri

Merkezsiz veriler ve merkezsiz depolama

Storj DCS ile dosyalar merkezi bir veri depolama merkezinde kaydedilmez. Bunun yerine dosyalar şifrelenir, parçalara ayrılır ve küresel bir bulut ağına dağıtılır.

Storj nedir ve geleceği nasıl? Güncel STORJ token haber ve gelişmeleriSTORJ token nedir?

STORJ token, Storj DCS ağının yerel kripto parası ve ağda kilit görevleri var. Geliştiriciler, Storj (STORJ) ile bulut depolama alanı satın alabilirler.

Ağ katılımcıları, ağa kullanılmayan sabit disk alanı ve bant genişliği sağlama karşılığında STORJ kazanıyor.

İlgili – 1inch nedir ve geleceği nasıl? Güncel 1INCH coin haber ve gelişmeleri

Storj kim tarafında kuruldu?

Storj platformunun arkasındaki şirket olan Storj Labs, 2014 yılında Shawn Wilkinson ve John Quin tarafından birlikte kuruldu. Storj’ın son versiyonu olan V3 ise 2019 yılında piyasaya sürülmüştü.

Storj en son 2017 yılında düzenlediği token satışı olayından 30 milyon dolarlık bir fon elde etmişti.

Storj fiyat ve grafiği

Storj (STORJ) token, tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) 2021 yılında yenileyen kripto paralardan. CoinMarketCap verilerine göre, kripto paranın fiyatı genel piyasa gibi volatiliteli. Mayıs itibariyle ise piyasa genelindeki ayı durumu eşliğinde kırmızı bölgeye geçen coinlerden. Haziran’da sıçrama girişimi olsa da Temmuz’da hala dip seviyelerde işlem görüyor.

  • Tüm zamanlar en yüksek fiyatı: 3.91 dolar (28 Mart 2021)
  • Tüm zamanlar en düşük fiyatı: 0.04835dolar (13 Mart 2020)

Storj nedir ve geleceği nasıl? Güncel STORJ token haber ve gelişmeleriStorj (STORJ) token 2018-2022 grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Storj (STORJ) token ile ilgili önemli veriler ise şöyle:

  • Storj (STORJ) token dolaşımdaki arz: 397,621,912 STORJ (Temmuz 2022 itibariyle)
  • Toplam arz: 424,999,998 STORJ
  • Maksimum arz: Veri yok

Kaynak

İlgili – Floki Inu nedir ve geleceği nasıl? Güncel FLOKI haber ve gelişmeleri

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.