1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Floki Inu nedir ve geleceği nasıl? Güncel FLOKI coin haber ve gelişmeleri

Floki Inu nedir ve geleceği nasıl? Güncel FLOKI coin haber ve gelişmeleri

Floki Inu nedir ve geleceği nasıl? Güncel FLOKI coin haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Floki Inu (FLOKI), tıpkı Shiba Inu ve Dogecoin gibi köpek temalı meme coin. Elon Musk’ın tweetlerinde “Floki” sözünün geçmesi ise FLOKI fiyatına pozitif etki etmişti. Floki Inu ve FLOKI coinin ne olduğuna ve ayrıntılara bakalım


Floki Inu nedir ve geleceği nasıl?

Floki Inu (FLOKI), köpek temalı meme kripto paralardan biri. Tıpkı Shiba Inu ve Dogecoin gibi. Tesla CEO’su Elon Musk’ın bu tür kripto paralara ilgisinden ilham alınarak oluşturulan bir proje.

Floki Inu, sahibinin topluluk olduğu bir kripto platformu olduğunu iddia ediyor. Ayrıca Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk tarafından yürütülen Million Garden Movement projesi ile ortaklığı var. Ev bahçıvanlarının en kritik küresel sorunlardan bazılarıyla çevrimiçi olarak ilgilenmelerine yardımcı olma amacını taşıyor.

İlgili – Dogelon Mars (ELON) nedir ve geleceği nasıl?

Elon Musk etkisi ile Floki Inu (FLOKI) fiyatındaki yükseliş

Elon Musk’ın Twitter hesabı kripto topluluğunda çok ünlü. Çünkü tek bir tweeti bile bir coini yükseltebileceği gibi tüm piyasayı da çöktürebilir. Aynı şey Floki Inu için de geçerli. Milyarder girişimci 2021 yılı sonunda yeni köpeğine “Floki” ismini vermişti. Sonuçta bu köpek temalı meme coin FLOKI yeni zirvelere koşmuştu.

Böyle tweetlerden biri 4 Ekim 2021’de atıldı. Burada Musk’ın yavru köpeği “Floki” bir Tesla arabada görünüyor.

Floki Inu nedir ve geleceği nasıl? Güncel FLOKI haber ve gelişmeleri

İlgili – Meme coin nedir? Popüler memecoin’ler (memetoken) hangileridir?

Güncel FLOKI haber ve gelişmeleri

Musk’ın tweetinden sonra FLOKI fiyatı 3 Ekim’de yükselerek 0.00007509 dolarda (CoinMarketCap verilerine göre) tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) kaydetmişti. Ardından ise yeni bir ATH geldi. Floki Inu fiyatındaki yükselişlerin başlıca sebebi coine olan topluluk desteği. Floki Vikings isimli topluluk sosyal medya platformları üzerinden kripto paraya büyük destek sağlıyor.

  • Floki Inu (FLOKI) tüm zamanların en yüksek değeri (ATH): 0.0003437 dolar (4 Kasım 2021)

Tabii ardından kripto para piyasası genelinde olduğu gibi düzeltme yaptı. Aşağıdaki grafik de FLOKI fiyatındaki parabolik ralli ve ardından gelen düzeltmeyi gösteriyor. Ralli öncesi seviyelere geri dönen FLOKI fiyatı Haziran 2022 itibariyle birkaç aylık yatay seyirle dikkat çekiyor.

Floki Inu nedir ve geleceği nasıl? Güncel FLOKI coin haber ve gelişmeleri2021 – 2022 FLOKI fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

 

İlgili – Voyager Token nedir ve geleceği nasıl? Güncel VGX haber ve gelişmeleri

Floki Inu (FLOKI) nasıl çalışıyor?

Floki Inu, Ethereum blockchain üzerinde çalışmaya başladı. Ancak şimdi bu meme coin Binance Smart Chain (BSC) üzerinde de bulunuyor. Sonuçta çok zincir (multi-chain) protokol özelliği olan birkaç kripto paradan biri.

Kaynak

Daha fala coin incelemesi