1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin balinaları daha da agresifleşti: İşte, son 7 haftanın durumu

Bitcoin balinaları daha da agresifleşti: İşte, son 7 haftanın durumu

Bitcoin balinaları daha da agresifleşti: İşte, son 7 haftanın durumu
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Balina olarak bilinen büyük Bitcoin yatırımcılarının son 7 haftada agresif hareketler sergilediği ortaya çıktı. BTC balinaların ne yaptı ve ne kadar coin toplandı? İşte, ayrıntılar.


Bitcoin balinaları daha da agresifleşti: İşte, son 7 haftanın durumu

Büyük Bitcoin sahipleri son 7 haftada daha da hızlı bir şekilde BTC biriktirmeye başladı. Kripto para analiz şirketi Santiment’in sağladığı son veriler şunu gösteriyor. Balinalar son yedi haftada önceki haftalarla kıyasla çok daha fazla birikim yaptı.

Santiment, balina olarak adlandırılan büyük yatırımcılar ve avcı (shark) olarak nitelendirilen daha küçük adreslerin, biriktim hızlarını artırdığını bildiriyor. Balinalara, 1.000 BTC’den fazla coine sahip adreslere deniliyor. Avcı adresler ise 10 BTC ve üzerinde coine sahip adresler. Bu adreslerin hepsi de BlackRock’ın Bitcoin ETF başvurusu yaptığı haberinden sonra birikim hızlarını artırdı. Bu dev şirket, spot bir Bitcoin exchange-traded fund (ETF) için SEC’e başvuru yaptı.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin için yeni ATH tarihi: BTC’nin hedefi 120.000 dolar mı?

Santiment’in verileri şunu gösteriyor. Nisan’ın sonundan bu yana balina ve diğer daha küçük hesaplar toplamda 154.000 BTC aldı. Bu da 4,75 milyar dolara denk geliyor.

“Bitcoin’in balina ve avcı adresleri birikime devam etti ve son iki hafta içinde ETF’nin piyasaya sürüldüğüne dair haberler geldikçe büyük miktarda BTC satın aldı. Kilit yatırımcılar BTC satın almaya devam ettiği sürece, Temmuz ayında daha fazla kripto fiyat artışı haklı olarak beklenebilir.”

Bitcoin balinaları daha da agresifleşti: İşte, son 7 haftanın durumu

Kaynak: Santiment/Twitter

Bitcoin fiyatı söz konusu BTC ETF haberinden sonra hareketlendi ve yönünü yukarı çevirdi. Son günlerde 31.000 dolar bölgesindeki direnci denemeye devam ediyor. Burası 2023 yılı için kritik bir engel. Ayrıntılı Bitcoin fiyat analizleri için bakınız.

İlgili – Bitcoin fiyatı yeniden 31.300 dolar direncini test etti: BTC bu sefer kırabilir mi?

Kaynak

Etiketler: