BTC : 80028 ₺ ETH : 1.72 ₺ XRP : 43.73 ₺ LTC : 7.728 ₺ USDT : 326.2 ₺ XLM : 0.2223 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Stabil coinlerdeki 6 milyar dolar her an Bitcoin’e geçiş yapabilir

Stabil coinlerdeki 6 milyar dolar her an Bitcoin’e geçiş yapabilir

Stabil coinlerdeki 6 milyar dolar her an Bitcoin’e geçiş yapabilir
0

Bitcoin’e geçiş yapmayı bekleyen ve hala köşede duran 6 milyar dolar değerinde bir para var. Bu yüklü miktarın farklı stabil coinlerde tutulduğu bildiriliyor.


6 milyar dolar her an Bitcoin’e geçiş yapabilir

Bazı analistler, kripto para piyasası için bir sonraki boğa döngüsünün başladığını düşünüyor. Ancak öyle görünüyor ki hala köşede bekleyen yüklü miktarda yatırımlar var. Mesela farklı stabil coinlerde tutulan 6 milyar dolar değerinde bir fon her an piyasaya girmek, Bitcoin’e geçiş yapmak için bekliyor. Muhtemelen de bir sinyal bekliyor.

Stabil coinlerde tutulan toplam değer şu an yaklaşık 6 milyar. Bu stabil coinler arasında ABD Doları’na sabitlenen Tether, TrueUSD, USD Coin, Paxos Standard, Gemini, DAI, BitUSD ve sUSD bulunuyor.

Messari’nin stabil coin endeksine göre, bu miktarın büyük bir kısmı Tether’de tutuluyor. Tartışmaların odağında olan ve Bitfinex bağlantılı bu projede toplam 4.782 milyar dolarlık bir varlık var. Diğer stabil coinlerden USDC’de 454 milyon dolar ve PAX’da da 210 milyon dolar tutuluyor.

koinmedya_brave

İlgili – Kripto para coin fiyatları neye göre belirleniyor?

Bitcoin'e geçiş yapmayı bekleyen ve hala köşede duran 6 milyar dolar değerinde bir para var. Bu yüklü miktarın farklı stabil coinlerde tutulduğu bildiriliyor.

Circle’dan Jeremy Allaire, yakın bir zamanda yaptığı açıklamada, stabil coinlerin zamanla global finans sistemini değiştirebileceğini söylemişti. Buna rağmen şu an dolara bağlı stabil coinler daha çok kripto para piyasasının kendisine karşı bir önlem olarak kullanılıyor.

Piyasanın nereye doğru gideceğinden emin olamayan traderler USDT ya da USDC alıyorlar. Bir kere piyasadaki durumdan emin olduklarında yeniden kripto para alıyorlar. Yoksa göreceli olarak daha güvenli olan stabil coinlerde kalmaya devam ediliyor.

QuantumEconomics.io kurucusu ve kripto para piyasası analisti Mati Greenspan ise stabil coinlerde tutulan paranın, piyasa gerçekten hareketlenmeye başladığında Bitcoin’e geçiş yapacağına inanıyor. Tabii diğer altcoinlere de. Böyle bir geçiş, piyasaya ekstra bir boğa itişi verir.

İlgili – Stabil coinlerin geleneksel piyasaları dönüştürme gücünü hafife almayın

Birçok bireysel yatırımcı için ise FOMO (kaçırma korkusu), önceki tüm zamanların en yüksek değeri (ATH) aşıldığında yaşanıyor. Twitter’deki kripto para analistlerinden CL (@CL207), ana akım medya yeni bir ATH haberi yapmadan bireysel yatırımcılardan kriptoya bir akın beklenmediğini bildiriyor.

CL şöyle diyor: “Bitcoin şu an boğa koşuşuşunun görünmezlik aşamasında. Genellikle önceki tüm zamanların en yüksek değeri kırılmadan kamunun ilgisini çekmiyor.”

Kaynak

Etiketler: