okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin Dominance’te 2 yılın rekoru: Ünlü isim ne kadar yükseleceğini açıkladı

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası için en önemli verilerden biri olan Bitcoin Dominance, 2 yıl sonra ilk defa yüzde 50 seviyesini gördü. Ünlü bir isim ise daha yüzde 80 beklediğini açıklıyor. Bu yükseliş piyasa için ne anlama geliyor. Ayrıntılara bakalım.


Bitcoin Dominance’te 2 yılın rekoru: Ünlü isim ne kadar yükseleceğini açıkladı

Bitcoin Dominance, yani BTC’nin piyasa hakimiyeti, son günlerde yükseliyor. Toplam kripto para piyasasındaki sermayenin ne kadarının Bitcoin’de olduğunu gösteren bu önemli metrik, Nisan 2021’den bu yana ilk defa yüzde 50 seviyesine ulaştı. Bu veri, birkaç önemli olaya işaret ediyor.

Bitcoin Dominance en başta Bitcoin’den altcoinlere göre daha çok ilgi çektiğini gösteriyor. Yani bu aralar para daha çok BTC’ye akıyor. Ya da BTC diğerlerine göre daha az para çıkışı görüyor. Sonuç itibariyle altcoinlere kıyasla daha fazla ilgi çekiyor.

İlgili – Ünlü isimden şok Bitcoin iddiası: ABD ve İngiltere hükümetleri…

Kripto para piyasasının önemli isimlerinden olan MicroStrategy yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, Bitcoin Dominance ve piyasaya etkisi ile ilgili görüşlerini paylaşıyor. Ona göre Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yükselmeye devam edecek. Hatta yüze 80’in de üzerine çıkabilir diyor. Bu beklentilerini yükselen hash gücü ve düzelen regülasyon çerçevesi ile gerekçelendiriyor. Şöyle diyor:

“Düzenleyici alanın netlik kazanması, kurumsal yatırımcıları engelleyen kafa karışıklığı ve kaygıyı ortadan kaldırarak Bitcoin’in benimsenmesini sağlayacak. Kripto endüstrisi BTC etrafında birleşerek ana akım haline geldikçe Bitcoin hakimiyeti büyümeye devam edecek.”

Saylor bu konuda eminlikle konuşuyor. Ona göre Bitcoin piyasadaki baskın coin olarak kalacak ve daha fazla kurumsal sermaye çekecek. Bununla birlikte, lider kripto para 2022’deki çöküşün ardından hala kurumsal likidite kaybından kurtulamadı.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2023- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.