1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü isimden şok Bitcoin iddiası: ABD ve İngiltere hükümetleri…

Ünlü isimden şok Bitcoin iddiası: ABD ve İngiltere hükümetleri…

Ünlü isimden şok Bitcoin iddiası: ABD ve İngiltere hükümetleri…
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev yatırım bankasının eski üst düzey yöneticisi, Bitcoin’in kim tarafından ve ne amaçlar kurulduğu ile ilgili şoke edici bir iddia paylaştı. İşin içinde ABD ve İngiltere hükümetleri mi var?


Ünlü isimden şok Bitcoin iddiası: ABD ve İngiltere hükümetleri…

Dev yatırım bankası Goldman Sachs’ın eski yöneticisi ve Real Vision CEO’su Raoul Pal, YouTuber Tom Bilyeu’a yeni bir röportaj verdi. Burada yaptığı açıklamada, Bitcoin’in kimliği belli olmayan kurucusu Satoshi Nakamoto’nun aslında ABD ve İngiltere hükümetleri olabileceğini söylüyor.

Pal, BTC’nin Satoshi Nakamoto takma adını kullanan kurucusunun aslında ABD Ulusal Güvenlik Teşkilatı (NSA) ve İngiltere Devlet İletişim Merkezi’ndeki (GCHQ) hükümet çalışanlarından oluşan bir grup olduğuna inandığını söylüyor. Bunlar, Batı’nın uluslararası parasal hakimiyetine yönelik gelecekteki tehditleri ortadan kaldırmak için olası çözümleri denemekle görevlendirilen kişilerdir iddiasında bulunuyor.

İlgili – Bitcoin ve ETH satan kurumsalların yatırım yaptığı 3 büyük altcoin

kripto para

Eski Goldman Sachs yöneticisi, aslında 2013 veya 2014’te bir Savunma Bakanlığı (DoD) yetkilisiyle bu tür tehditler hakkında konuştuğunu da söylüyor. Şöyle konuştu:

“Benim gibi krizler ve bunun gibi şeylerle ilgilenen, bu tür meseleler hakkında düşünen insanlara periyodik olarak ulaşıyorlar, çünkü onların işi riski değerlendirmek. Onlarla bunun hakkında konuşuyordum… Ve onlardan biri, ‘Borç konusunda endişeliyiz, sistemin patlamasından endişeliyiz’ dedi.

‘Evet, tabii ki’ dedim. Herkes öyle.’ Ortaya koymaları gereken şeylerden biri de bu olduğu için, Batı paranın, borcun ve diğer her şeyin kontrolünü kaybederse ne olur?

Ben de “Sanırım cevap orada ve bence bu Bitcoin” dedim. “Evet, bana daha fazlasını anlat” dedi. Ben de “Sanırım bunu ABD hükümeti ve İngiltere hükümeti icat etti” dedim. Kriptografinin iki dünya merkezi olan İngiltere ve ABD…

Ben de Savunma Bakanlığı’na sordum, ‘Evet, onu da düşündük’ dediler.”

Pal, bu iddialarını birkaç olayın desteklediğini de söylüyor. En başta Bitcoin’in 2008 mali krizinin zirve yaptığı dönemde piyasaya sürülmedi. İkincisi ise BTC’nin halving döngülerine sahip olması.

İlgili – Bitcoin’de parabolik yükseliş tahmini yapan analist, ‘tek bir kıvılcım yeter’ diyor

Kaynak

Etiketler: