Loading...
btc
BTC
-1.38%
Bitcoin
63.979,49 USDT
eth
ETH
-0.14%
Ethereum
3.508,03 USDT
bch
BCH
0.24%
Bitcoin Cash
390,76 USDT
xrp
XRP
-0.09%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-1.92%
Litecoin
73,26 USDT
bnb
BNB
-0.42%
Binance Coin
585,22 USDT
sol
SOL
-0.94%
Solana
132,30 USDT
avax
AVAX
0.96%
Avalanche
27,84 USDT
ada
ADA
0.54%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
0.47%
Poladot
5,67 USDT
doge
DOGE
-0.03%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-0.23%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü isimden şok Bitcoin iddiası: ABD ve İngiltere hükümetleri…

Bitcoin için şok iddia
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev yatırım bankasının eski üst düzey yöneticisi, Bitcoin’in kim tarafından ve ne amaçlar kurulduğu ile ilgili şoke edici bir iddia paylaştı. İşin içinde ABD ve İngiltere hükümetleri mi var?


Ünlü isimden şok Bitcoin iddiası: ABD ve İngiltere hükümetleri…

Dev yatırım bankası Goldman Sachs’ın eski yöneticisi ve Real Vision CEO’su Raoul Pal, YouTuber Tom Bilyeu’a yeni bir röportaj verdi. Burada yaptığı açıklamada, Bitcoin’in kimliği belli olmayan kurucusu Satoshi Nakamoto’nun aslında ABD ve İngiltere hükümetleri olabileceğini söylüyor.

Pal, BTC’nin Satoshi Nakamoto takma adını kullanan kurucusunun aslında ABD Ulusal Güvenlik Teşkilatı (NSA) ve İngiltere Devlet İletişim Merkezi’ndeki (GCHQ) hükümet çalışanlarından oluşan bir grup olduğuna inandığını söylüyor. Bunlar, Batı’nın uluslararası parasal hakimiyetine yönelik gelecekteki tehditleri ortadan kaldırmak için olası çözümleri denemekle görevlendirilen kişilerdir iddiasında bulunuyor.

İlgili – Bitcoin ve ETH satan kurumsalların yatırım yaptığı 3 büyük altcoin

kripto para

Eski Goldman Sachs yöneticisi, aslında 2013 veya 2014’te bir Savunma Bakanlığı (DoD) yetkilisiyle bu tür tehditler hakkında konuştuğunu da söylüyor. Şöyle konuştu:

“Benim gibi krizler ve bunun gibi şeylerle ilgilenen, bu tür meseleler hakkında düşünen insanlara periyodik olarak ulaşıyorlar, çünkü onların işi riski değerlendirmek. Onlarla bunun hakkında konuşuyordum… Ve onlardan biri, ‘Borç konusunda endişeliyiz, sistemin patlamasından endişeliyiz’ dedi.

‘Evet, tabii ki’ dedim. Herkes öyle.’ Ortaya koymaları gereken şeylerden biri de bu olduğu için, Batı paranın, borcun ve diğer her şeyin kontrolünü kaybederse ne olur?

Ben de “Sanırım cevap orada ve bence bu Bitcoin” dedim. “Evet, bana daha fazlasını anlat” dedi. Ben de “Sanırım bunu ABD hükümeti ve İngiltere hükümeti icat etti” dedim. Kriptografinin iki dünya merkezi olan İngiltere ve ABD…

Ben de Savunma Bakanlığı’na sordum, ‘Evet, onu da düşündük’ dediler.”

Pal, bu iddialarını birkaç olayın desteklediğini de söylüyor. En başta Bitcoin’in 2008 mali krizinin zirve yaptığı dönemde piyasaya sürülmedi. İkincisi ise BTC’nin halving döngülerine sahip olması.

İlgili – Bitcoin’de parabolik yükseliş tahmini yapan analist, ‘tek bir kıvılcım yeter’ diyor

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.