Loading...
btc
BTC
0.2%
Bitcoin
64.271,80 USDT
eth
ETH
-0.65%
Ethereum
3.495,47 USDT
bch
BCH
0.86%
Bitcoin Cash
386,24 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
74,14 USDT
bnb
BNB
0.03%
Binance Coin
586,29 USDT
sol
SOL
-0.35%
Solana
134,13 USDT
avax
AVAX
-6.4%
Avalanche
25,72 USDT
ada
ADA
0.89%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.98%
Poladot
5,78 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.97%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ve ETH satan kurumsalların yatırım yaptığı 3 büyük altcoin

Bitcoin fiyatını etkileyebilecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası son haftalarda önemli ölçüde değer kaybetti. Böyle bir ortamda Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkları satan kurumsal yatırımcılar, diğer yandan bazı altcoinlere yatırım yaptı. Bu önemli olayın ayrıntılarına bakalım.


Düşen fiyatları fırsat bilen kurumsalların yatırım yaptığı 3 büyük altcoin

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, kripto para piyasasının dokuz haftadır art arda para çıkışı yaşadığına dikkat çekiyor. Ancak kurumsal yatırımcılar böyle bir ortamda bazı altcoinlere odaklanıyor.

CoinShares, son yayımladığı Dijital Varlık Fon Akışı Haftalık Raporu’nda, kurumsal yatırımcıların sadece son bir haftada 5,1 milyon dolarlık varlık sattığına dikkat çekiyor. Son sekiz hafta ile kıyaslandığında önemli ölçüde bir düşüş var. Raporda şöyle deniliyor:

“Dijital varlık yatırım ürünleri, toplamda 5,1 milyon ABD Doları tutarında küçük sermaye çıkışı gördü. Haftanın sonunda, dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden birinin ABD’de bir Bitcoin ETP (borsa ticareti ürünü) için başvurduğu haberini takiben küçük para girişler görüldü, ancak bu girişler, haftanın başlarında görülen çıkışları dengelemek için yeterli değildi. Sonuç olarak, 9 hafta art arda piyasada para çıkışı kaydedildi ve bu çıkış dizisi şu anda toplam 423 milyon ABD dolarına ulaştı.”

İlgili – Bitcoin’de parabolik yükseliş tahmini yapan analist, ‘tek bir kıvılcım yeter’ diyor

Bitcoin ve ETH satan kurumsalların yatırım yaptığı 3 büyük altcoin

Kaynak: CoinShares

Bu süreçte kurumsal yatırımcılar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), çok varlıklı yatırım ürünleri ve Tron (TRX) sattı. Bu varlıklarla ilgili sırasıyla 0,5 milyon dolar, 5 milyon dolar, 1,2 milyon dolar ve 0,4 milyon dolarlık satış yapıldı.

Ancak CoinShares verilerine göre, altcoinlerde son yaşanan fiyat düşüşlerinden sonra kurumsallar Ripple (XRP), Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) yatırımları ile dikkat çekti. Şöyle deniliyor:

“Önceki hafta altcoin fiyatlarındaki düşüşler sonucu yatırımcıları 3 altcoine yatırımı ile dikkat çekti. Bunlar XRP, Cardano ve Polygon ve sırasıyla 1 milyon ABD Doları, 0,6 milyon ABD Doları ve 0,2 milyon ABD Doları para akışı oldu bu altcoinlere.”

İlgili – Ethereum fiyatında yükseliş sonrası konsolidasyon aralığı: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.