Stafi FIS coin nedir?/ FIS/USD yorum ve geleceği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Stafi FIS coin nedir? FIS coin yorumları nasıl? FIS coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vaad ediyor mu? FIS Token ile ilgili haberler bu yazımızda.

Stafi FIS coin yorum

 

FIS/USD – 1 FIS coin kaç dolar?

Stafi FIS coin yorumları ve geleceği ile ilgili fiyat tahminlerine geçmeden önce FIS coin nedir, tanıyalım.

Stafi FIS coin nedir?

FIS , stake edilmiş olan varlıkların türevler ( aynı zamanda ‘likidite stake’ olara da isimlendiriliyor) olarak alım satımı için bir çapraz zincir protokolü olan StaFi ‘yi çalıştıran bir Ethereum tokenidir. Kullanıcılar “ rToken” edinebilmek için StaFi aracılığı ile PoS varlıklaırnı stake edebiliyorlar. ( örneğin 1 XTZnin StaFi üzerinde stake edilmesi ile 1 rXTZ üretilebiliyor).

Bu şekilde özgürce alım satımı yapılabiliyor ve kilitli ve stake olan varlıklara eş değer bir miktar ile kullanabiliyor. FIS rTokenlerin stake ve madenciliği ile ağ üzerindeki işlem ücretleri için kullanılıyor.

Projenin amacı stake edilen varlikların likiditesini kullanıcılar için açmak. Likidite ile bir token parabirimlerini kolaylıkla diğer coinlere dönüştürebiliyor. Stake ve Finans kelimelerinin birleşmesi ile oluşan StaFi ekosistem içinde kullanıcılar için en üst düzey stake ödülleri üretiyor. Bu şekilde stake edilmiş olan varlıkların kilidinin açılması işlemi rDOT,rATOM ve rBNB gibi rTokenler ile gerçekleşiyor.

Projenin tüzüğüne göre, blockchain ağı üzerindeki DeFi sistemi ile var olan finans sistemi ike aradaki uçurumun kapatılması amaçlanıyor ve bunu gerçekleştirmek de kullanıcıların kendi kripto paraları ile gelir kazanmaları yoluna gidiliyor. Ancak mevcut kabul edilmiş olan stake modeli büyük ölçekte benimsenmenin önüne geçiyor. Pek çok stake modelinde kullanıcıların ağın güvenli çalışması için bir süre tokenlerini kilitlemeleri gerekiyor. Bu şekilde kuyllanıcılar likidite için tokenlerini kullanamıyor ve tokenleri değer kaybederse satış yapamıyorlar. StaFi’nin amacı PoS likiditesini dönüştürerek, daha erişilebilir ve kullanıcılar için işe yarar hale getirmek.

rToken demek kullanılabilir token demek. Bu tokenler protokol tarafından çıkarılıyorlar ve likidite için özel olarak üretilmiş stake edilmiş varlıkları temsil ediyorlar. Mesela eğer bir kullanıcı 100 BNB tokeni likidte havuzuna ödeünç verirse o zaman kullanıcı 100rBNB üretmiş oluyor. Bu rTokenler ile kullanıcılar stake ödülleri alabiliyor ve rToken alım satımı ile doğrudan likiidteye erişebiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda gerektiği zaman stake edilen tokene karşılık gelen miktarı kullanma ayrıcalığına sahip oluyorlar.

StaFi protokolünü sürdürmek için StaFi doğrulayıcıları (SV) ve StaFi Özel  (SSV) gerekiyor. İşte bu yüzden StaFi FIS tokeni üretti. Prootkolün kendi yerel tokeni. Token sistem içinde stake, işlemler ve zincir üstü yönetişim için kullanılıyor. Website için ise FIS stake, işlem ücreti  , mint ve rToken kullanımı ile ağın güvenliğini sağlıyor.

Stafi FIS coin fiyat grafiği yorumu

fis coin Stafi FIS coin nedir?/ FIS/USD yorum ve geleceği

FIS coin içinde bulunduğu büyük düşüş kanalın üst kısmına çıkmayı başardı. Analizin hazırlandığı an itibariyle kanalın orta çizgisine tutunmaya çalışıyor. Fiyat 200 günlük EMA’nın üzerinde hareket etmesi FIS adına umut tazeliyor. BU seviyeyi korur ve kanal direncini aşmayı başarabilirse asıl yükseliş aşamasına girdiği yorumunu yapabiliriz.

İlgili – Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

FIS coin geleceği ve fiyat tahmini 2024, 2025 – 2030

2024 yılı FIS coin geleceği ve fiyat tahminleri için, FIS coinin en düşük 0.0307 dolar ve en yüksek 0.809 dolar arasında olmasını bekliyoruz. 2030 yılına kadar ise en yüksek 3.5 doları görmesi öngörülüyor.

Yıl Taban Tavan
2024 $ 0.307101 $ 0.809996
2025 $ 0.685743 $ 2.76
2026 $ 0.762701 $ 1.263291
2027 $ 0.800387 $ 1.983103
2028 $ 1.719683 $ 1.942666
2029 $ 1.855634 $ 3.50
2030 $ 1.976298 $ 2.50
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim
Stafi FIS coin nedir?/ FIS/USD yorum ve geleceği
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.