Loading...
btc
BTC
-1.3%
Bitcoin
62.599,78 USDT
eth
ETH
-1.75%
Ethereum
3.047,66 USDT
bch
BCH
-5.68%
Bitcoin Cash
479,43 USDT
xrp
XRP
-2.15%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.11%
Litecoin
78,00 USDT
bnb
BNB
-2.51%
Binance Coin
538,84 USDT
sol
SOL
-3.73%
Solana
133,36 USDT
avax
AVAX
-1.75%
Avalanche
34,54 USDT
ada
ADA
-0.16%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.22%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-5%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-2.24%
Shiba Inu
0,00 USDT

Sinema devi AMC’den 2 memecoin sürprizi

AMC Entertainment, sinema gişelerinde Bitcoin ödeme kabul edecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AMC sinemaları, kullanıcılarına 2 memecoin sürprizi yaptı. AMC Sinemaları CEO’su Adam Aron, iOS ve Android mobil uygulamalarının şimdi daha fazla kripto para ödemesi kabul ettiğini bildirdi. Bu ödemeler, Bitcoin ödeme hizmetleri sağlayıcısı BitPay entegrasyonu ile gerçekleşiyor.


Sinema devi AMC’den 2 memecoin sürprizi

Kripto paraları desteklemesi ile bilinen AMC sinema zinciri, mobil uygulama hizmetlerini güncelledi ve artık 2 memecoin ödemeleri kabul ettiğini duyurdu. Bu coinler şöyle: Dogecoin (DOGE) ve Shibu Inu (SHIB). Bunlara ek olarak başka kripto paralar da ödeme yöntemleri arasına eklendi. Bu ödemeler ABD genelindeki sinemalar için geçerli.

AMC Sinemaları ilk defa kripto ödemelerini 12 Kasım 2021’de kabul etmeye başlamıştı. O zaman kullanıcılar için çevrimiçi bilet alışlarında Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) ödemeleri kullanıma sunulmuştu.

İlgili – Bitcoin’de düşüşü durdurabilecek destekler: BTC teknik analizi

AMC Sinemaları CEO’su Adam Aron, 6 Ocak 2022’de yaptığı açıklamada ise kullanıcılara Mart ayına doğru DOGE ve SHIB ödemeleri kabul etme sözü vermişti. Tabii bir miktar gecikme ile bu sözünü tuttu ve Aron’un ekibi söz konusu 2 memecoini artık ödeme seçenekleri arasına ekledi.

Adam Aron (@CEOAdam) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“İşte, söz verildiğim gibi, ABD’deki AMC sinemaları AMC uygulaması üzerinden artık çevrimiçi ödemelerde Doge Coin, Shiba Inu ve diğer kripto paraları kabul ediyor. Bu ödemeler ise Bitpay entegrasyonu sayesinde gerçek oluyor. Tabii bir de Apple Pay, Google Pay ve Paypal desteği ile. Bunun için uygulamayı güncellemelisiniz.”

DOGE ve SHIB dışında AMC’in kabul ettiği diğer kripto paraların isimleri ise henüz açıklanmadı.

Hem Dogecoin hem de Shiba Inu son dönemlerin gündem olan kripto paraları. SHIB en son Robinhood listelenmesi ile trend olmuş ve fiyatı pozitif etkilenmişti. DOGE ise yakın zamanda içinde Tesla CEO’su Elon Musk’ın da olduğu bir grup tarafından pozitif bir tartışmanın odağında yer alıyordu.

İlgili – Elon Musk ve Robinhood CEO’sunun tartıştığı kripto para

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.