1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Sinema devi AMC’den 2 memecoin sürprizi

Sinema devi AMC’den 2 memecoin sürprizi

Sinema devi AMC’den 2 memecoin sürprizi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

AMC sinemaları, kullanıcılarına 2 memecoin sürprizi yaptı. AMC Sinemaları CEO’su Adam Aron, iOS ve Android mobil uygulamalarının şimdi daha fazla kripto para ödemesi kabul ettiğini bildirdi. Bu ödemeler, Bitcoin ödeme hizmetleri sağlayıcısı BitPay entegrasyonu ile gerçekleşiyor.


Sinema devi AMC’den 2 memecoin sürprizi

Kripto paraları desteklemesi ile bilinen AMC sinema zinciri, mobil uygulama hizmetlerini güncelledi ve artık 2 memecoin ödemeleri kabul ettiğini duyurdu. Bu coinler şöyle: Dogecoin (DOGE) ve Shibu Inu (SHIB). Bunlara ek olarak başka kripto paralar da ödeme yöntemleri arasına eklendi. Bu ödemeler ABD genelindeki sinemalar için geçerli.

AMC Sinemaları ilk defa kripto ödemelerini 12 Kasım 2021’de kabul etmeye başlamıştı. O zaman kullanıcılar için çevrimiçi bilet alışlarında Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) ödemeleri kullanıma sunulmuştu.

İlgili – Bitcoin’de düşüşü durdurabilecek destekler: BTC teknik analizi

AMC Sinemaları CEO’su Adam Aron, 6 Ocak 2022’de yaptığı açıklamada ise kullanıcılara Mart ayına doğru DOGE ve SHIB ödemeleri kabul etme sözü vermişti. Tabii bir miktar gecikme ile bu sözünü tuttu ve Aron’un ekibi söz konusu 2 memecoini artık ödeme seçenekleri arasına ekledi.

Adam Aron (@CEOAdam) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“İşte, söz verildiğim gibi, ABD’deki AMC sinemaları AMC uygulaması üzerinden artık çevrimiçi ödemelerde Doge Coin, Shiba Inu ve diğer kripto paraları kabul ediyor. Bu ödemeler ise Bitpay entegrasyonu sayesinde gerçek oluyor. Tabii bir de Apple Pay, Google Pay ve Paypal desteği ile. Bunun için uygulamayı güncellemelisiniz.”

DOGE ve SHIB dışında AMC’in kabul ettiği diğer kripto paraların isimleri ise henüz açıklanmadı.

Hem Dogecoin hem de Shiba Inu son dönemlerin gündem olan kripto paraları. SHIB en son Robinhood listelenmesi ile trend olmuş ve fiyatı pozitif etkilenmişti. DOGE ise yakın zamanda içinde Tesla CEO’su Elon Musk’ın da olduğu bir grup tarafından pozitif bir tartışmanın odağında yer alıyordu.

İlgili – Elon Musk ve Robinhood CEO’sunun tartıştığı kripto para

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: