1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Shiba Inu kritik dirence dayandı! SHIB yatırımcıları için sırada ne var?

Shiba Inu kritik dirence dayandı! SHIB yatırımcıları için sırada ne var?

Shiba Inu kritik dirence dayandı! SHIB yatırımcıları için sırada ne var?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Shiba Inu, yakın vadede yönünü belirleyecek olan fiyat seviyesine nihayet ulaştı! Peki bundan sonra SHIB yatırımcıları için sırada ne var?

Shiba Inu yükselir mi?

Shiba Inu ocak ayı boyunca adeta çılgın bir performans sergiledi. Popüler meme coin, bir taraftan kademeli olarak değerini kaybederken, diğer taraftan zaman zaman iki basamaklı artışlar elde etti.  Böylece bazı yatırımcılara ağır kayıplar verdirirken, bazılarına kayda değer karlar bıraktı. Bu arada nihayet yukarı doğru hareket etmeye devam etmek için kırılması gereken temel seviyeye ulaştı.

 Günlük SHIB grafiğine göre, token neredeyse altı ay önce oluşan trend çizgisinin direnç seviyesine ulaştı. Ne yazık ki, varlık ilk kez 200 günlük hareketli ortalamayı kırdıktan sonra, burada bir tutunma noktası elde edemedi. Ancak daha sonra piyasa genelinde yaşanan ikinci yükseliş hareketi sırasında başarıyla bu direnç seviyesinin üzerine çıktı.

İlginizi çekebilir:

 

Shiba Inu kritik dirence dayandı! SHIB yatırımcıları için sırada ne var?

 

Bugün gördüğümüz eğilim, Shiba Inu’nun yükseliş yolunda kazanacağı yönü veya ivmeyi belirlemek için bize yeterli bilgiyi vermiyor. Bununla birlikte, blok zincirlerinin merkezsiz ve halka açık doğası sayesinde, büyük yatırımcıların fonlarının nereye gittiğini açıkça görebiliriz.

On chain verilere göre, rallinin başında balinalar büyük miktarlarda SHIB satıyordu. Ancak şimdi durum değişti ve balinalar varlıklarını artırarak kademeli olarak token biriktirmeye başladı. Bu da en son yaşanan fiyat artışının arkasındaki nedenlerden biri olabilir. 

 Shiba Inu, 200 günlük hareketli ortalamada yerel direnç seviyesini kırmak için en az üç girişimde bulundu. Ancak piyasada satın alma gücü ve fonlama eksikliği her seferinde eğilimin tersine dönmesine neden olarak, bu kırılma girişimlerini değersiz hale getirdi.

Şu anda durumun farklı olup olmadığı belli değil. Fakat aynı zamanda piyasa FTX çöküşünden bu yana genel olarak ekosistemde görülmeyen yüksek fon girişleri görüyor.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, SHIB coin fiyatı 0,00001204$’dan işlem görüyor.

İlgili: Shiba Inu’yu Dogecoin’den ayıran ShibaSwap nedir ve nasıl çalışır?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.