1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’dan Sec davasına rağmen rekor büyüme!

Ripple’dan Sec davasına rağmen rekor büyüme!

Ripple’dan Sec davasına rağmen rekor büyüme!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

San Francisco merkezli blockchain ve fintech şirketi Ripple, devam eden SEC davasına rağmen, bu yıl içinde inanılmaz bir büyüme kaydettiğini açıkladı.

Ripple Sec davasına rağmen büyümeye devam ediyor

San Francisco merkezli blockchain ve fintech şirketi Ripple, kripto tabanlı uluslararası para transfer çözümü On-Demand Liquidity (ODL)’nin 2022’de hızlı bir büyüme kaydettiğini açıkladı.

 

Ripple'dan Sec davasına rağmen rekor büyüme!

 

İlginizi çekebilir:

Ripple 2017’den bu yana bankalar, ödeme işlemcileri ve dünya çapında ünlü havale sağlayıcılarının yer aldığı kazançlı ödeme piyasasına girmeye odaklandı.

Esasen Ripple’ın yapmaya çalıştığı şey; şirketlerin büyük miktarlarda atıl sermaye tutmasını önlemek için bir kripto para birimi ile desteklenen hızlı ve uygun maliyetli bir blockchain oluşturmak.

Bu doğrultuda Ripple’ın ODL çözümü de önceden finanse edilmiş hedef hesaplara ihtiyaç duymadan daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeler gerçekleştirmek için XRP’yi kullanıyor.

Projenin likidite platformu, On-Demand Liquidity (ODL), para birimlerinin “saniyeler içinde” aktarılmasını ve dönüştürülmesini sağlıyor.

Aslında XRP destekli bir sınır ötesi ödeme çözümü, 300’den fazla bankacılık ve finansal ortağı bir araya getiren RippleNet olarak adlandırılan ana ağın bir parçasıdır.

San Francisco merkezli şirket yaptığı yeni bir açıklamada, ODL teknolojisinin artık Afrika, İsrail, Avustralya, Brezilya, Arjantin, Belçika, Singapur, BAE ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere uluslararası birçok ödeme alanında desteklendiğini söylüyor.

Ayrıca Ripple, RippleNet sınır ötesi ödeme sistemine dahil olan ilk müşterilerinden bazılarının havaleler için ODL’ye dahil olduklarını söylüyor.

“Kurumsal düzeydeki kripto çözümlerimiz, sınır ötesi ödemelerde en sık karşılaşılan sorunları azaltmada başarılı oldu. Ve müşteri deneyimine odaklanmamız, yeni müşterileri kripto özellikli ödeme çözümleri dünyasına katılmaya teşvik etti.”

Ayrıca bknz:

Firma, müşteri deneyimini iyileştirmek amacıyla ODL’ye gelişmiş makine öğrenimi özellikleri de eklediğini söylüyor.

Ayrıca Ripple’ın mühendislikten sorumlu kıdemli başkan yardımcısı (SVP) Devraj Varadhan, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Ripple’ın makine öğrenimi ve otomasyon çabaları, kriptonun ve tüm kurumsal düzeydeki ürünlerimizin bel kemiği olan likiditeye odaklanıyor.”

 

Ripple'dan Sec davasına rağmen rekor büyüme!

 

Ripple SEC’e rağmen etki alanını genişletiyor!

Ripple, kayıt dışı menkul kıymet satma iddiası ile SEC tarafından açılan yasal savaşta sona doğru yaklaşılırken, XRP destekli ödeme çözümünün rekor bir büyüme kaydettiğini duyurdu.

Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty’ye göre şirket, çalışanlarının çoğu ülke içinde olmasına rağmen, dava yüzünden çoğunlukla ABD dışında faaliyet gösteriyor.

“Aslında, (Ripple) müşterileri ve (firmanın) geliri, ABD içinde hala çok sayıda çalışanımız olmasına rağmen, ABD dışına yönlendiriliyor.”