1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. XRP ordusunun gözü doymadı: İşte bekledikleri seviyeler…

XRP ordusunun gözü doymadı: İşte bekledikleri seviyeler…

XRP ordusunun gözü doymadı: İşte bekledikleri seviyeler…
0

XRP ordusuna %140’lık kar vız geldi! Ripple yatırımcıları, XRP’lerini satmak için bu seviyeleri bekliyor

Ripple haberlerinde bugün: XRP ordusu, tam gaz “HODL” diyor!

En güçlü XRP destekçilerine %150’lik kar yetmedi! XRP ordusu olarak anılan en ateşli XRP savunucuları “Hodl” etmekte ısrarcı.

Peki hangi seviyelerde satmayı düşünüyorlar?

XRPArcade’den Leonidas Hadjiloizou‘nun düzenlediği yeni bir anket, yatırımcılara dört potansiyel çıkış noktası sunarak, ne zaman açığa satış yapmayı planladıklarını sordu.

koinmedya_brave

Anketin yayınlandığı sırada, yaklaşık 5.500 kişi Twitter üzerinden yanıtlarını gönderdi.

XRP yatırımcılarının %5.5’i, XRP’lerini 0,60 ila 1,00 dolar aralığında satacaklarını söylüyor. CoinMarketCap verilerine göre XRP, şu anda bu aralıkta (0,69 dolarda) işlem görüyor.

Ripple haberleri

%11,2’si; üçüncü en büyük kripto para 1 ila 4 dolarlık bölgeye ulaşırsa, satacağını söylüyor.

Katılımcıların %20.1’si XRP’lerini, 4 ila 10 dolar arasında satacağını söylüyor.

Kalan %63,2’lik grup ise; XRP yalnızca 10$ doların üzerine çıkarsa satış yapacak. 

XRP,  2019 ve 2020’nin çoğunu 0,17 ila 0,30 USD arasında geçirdi. Ve Bitcoin ve Ethereum’un yükseliş hareketlerine bir türlü ayak uyduramadı.

Ancak XRP,  son birkaç gün içinde müthiş bir yükselişe imza attı. 0,69$’lık mevcut fiyat seviyesi, 2020’de toplamda %263’lük bir artışa işaret ediyor. Bu arada Bitcoin bu yıl %163, Ethereum ise, %363 arttı.

XRP, 4 Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydettiği 3.84$’lık fiyattan %82 düşerken;. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %8 kaybetti. Ethereum ise tüm zamanların en yüksek seviyesinden %57 oranında değer kaybetti.

10 Kasım tarihli Ripple haberleri

Ripple’dan XPR’yi canlandıracak hamle!

Ripple’dan yılın 3. çeyreğinde beklenmedik bir hamle geldi. Ripple piyasadan 46 milyon dolar değerinde XPR satın almaya karar verdi.

Kripto piyasasında faaliyet gösteren en büyük blockchain şirketlerinden biri olan Ripple, 3. çeyrekte 46 milyon dolarlık XRP alıyor. 

Ripple, 5 Kasım’da yayımladığı 2020 3.çeyrek raporunda, XRP ile ilgili büyük bir hamlede bulunacağını açıkladı. Blockchain devi, bu satın almadaki ana hedefinin güvenilir ve sağlam piyasaları desteklemek olduğunu ifade ediyor.

ripple haberleri XRP ordusunun gözü doymadı: İşte bekledikleri seviyeler...

Ripple XRP topluyor!

Ripple tarafından yayınlanan Q3 2020 XRP Piyasaları Raporuna göre, şirket XRP alımlarına tam gaz devam ediyor. Firma, amacının sağlam pazarları desteklemek olduğunu iddia ediyor.

Aynı zamanda, bu satın alma işleminin, henüz beta sürümünde olan Line of Credit’i kısa vadeli olarak destekleyeceğini açıkladı.

Ripple, dünyanın çapında bankalara, finansal kurumlara ve kuruluşlara çözümler sunan bir blockchain şirketidir. 

2020’nin ikinci çeyreğinde Ripple, RippleNet tabanlı  Line of Credit (Kredi Sınırı)  adlı yeni bir hizmet başlattı. Müşteriler kredi ile XRP alabilecek. Bu adım, performanslarını artırmak isteyen şirketler için oldukça önemli.

Daha önce de bu yeni ürününü tanıtırken; Ripple, özellikle ODL platformunu kullanan seçkin müşterileri için işletme sermayesi kredisi sağlayacağını duyurmuştu.

Şirketin resmi raporuna göre, bu yeni hizmet ODL müşterileri tarafından olumlu karşılandı. Line of Credit çözümünden faydalanacak olan firmalar, bu fonları hizmetlerini geliştirmek, daha verimli hale getirmek veya yeni ürünler sunmak için kullanabilir.

Temel fark, bu yeni ürün sayesinde XRP satışları borsalar üzerinden gerçekleşmeyecek. Satışları direkt Ripple yapacak. Böylece Ripple, yeni çözümler sunan ürünleriyle platfomunu genişlettiğini ve müşterilerine yeni hizmetler sunduğunu gösteriyor.

Toplam arzın neredeyse %50’sinden fazlasına sahip olmasına rağmen, Ripple üçüncü çeyrekte, 46 milyon dolarlık XRP satın aldı.  Ve şirket, XRP alımları hakkında şu ifadeleri kullandı:

“2020 ikinci çeyrek XRP Piyasaları Raporunda da belirttiğimiz gibi, Ripple güvenilir ve sağlam pazarları desteklemek için XRP satın alıyor ve bundan sonra da satın almaya devam edebilir. Bu, beta aşamasında olan Line of Credit ürünü için kısa vadeli bir ürün çözümüdür. Uzun vadede ise Ripple, XRP likiditesini sadece şirketten değil, açık piyasadan dinamik olarak elde etmek için de yeni ODL ürünleri geliştiriyor. “

Şirket geçmişte birçok kez, bu eylemleri yüzünden XRP topluluğunun eleştiri oklarına hedef oldu.

XRP yatırımcıları, Ripple’ın gerçekleştirdiği bu satışlar yüzünden XRP fiyatının bir türlü yükselemediğini iddia etti. Çünkü diğer kripto para birimleri ile kıyaslandığında, XRP yılın en kötü performans gösteren tokeni oldu. Hatta XRP, Aralık 2018’den bu yana ayı trendinden bir türlü kutulmadı.

Aynı zamanda, son bir kaç aydır Ethereum (ETH)’nin piyasa kapitalizasyonunu 50 milyar doların üzerine çıkarken; aynı dönemde, XRP’nin piyasa değeri 12 milyar dolara civarında neredeyse sabit kaldı.

Son birkaç ayın önemli Ripple XRP haberleri

 • Dev XRP anketi: “Ripple yatırımcısı” harikalar diyarında!

Yaklaşık 1,000 XRP yatırımcısının katıldığı anketten oldukça ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Öncelikle anketin twitter üzerinden yapılan rast gele bir anket olmadığını belirtelim.

Ankete katılanların %77.3’ünün en az 10 bin ve üzeri XRP’si var. 10 bin ve 50 bin arasından XRP’ye sahip yatırımcılarının oranı ise %50.7. 100 bin ve daha fazla XRP’ye sahip olan yatırımcı oranı ise %26.6.

Lütfen Bkz: Güncel Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Anketten elde edilen sonuçlar madde madde şu şekilde:

 • Ankete katılan yatırımcılarının %72.4’ü XRP’nin son iki yılda gösterdiği kötü performansa rağmen XRP fiyatlarının gelecekte 100 dolara çıkacağına inanıyor.
 • Yatırımcıların %68’i XRP’ye zengin olmak için yatırımda bulundu. %15’lik kesim ise XRP’ye sadece ödeme aracı olduğu için yatırımda bulunuyor.
 • Ankete katılanların %94.3’ü XRP yatırımında uzun pozisyon aldıklarını açıkladı. Yani Ripple yatırımcıları ölesiye hodl diyor.
 • Ankete katılan Ripple yatırımcıların sadece %43’ü XRP (2021-2025 yılları arasında) 100 doları bulunca XRP’leri satıp piyasadan çıkacak.
 • %39.1’i ise XRP fiyatları 10 ila 50 dolar arasını bulunca piyasadan ayrılacağını belirtti.
 • Ankete katılan Ripple yatırımcılarının %44.1’i hali hazırda zararda.
 • Ankete katılan Ripple yatırımcılarının %42.9’u sadece Ripple’a yatırımda bulunuyor.
 • Ankete katılanlarının %44.3’ünün kripto para portföyünün %30-%50 arasını XRP oluşturuyor.

Sizce Ripple yatırımcıları XRP’den başka hangi kripto paraya yatırımda bulunuyor?

%60’dan fazlası VET diyor.

Ripple yatırımcılarının %27’sinin Cardano’su var.

%14’ünün Stellar Lumens

%4.1’inin ise Ethereum’u var.

Kaynak

Peki Ripple yöneticisinin açıklamalarından dehşete düşmeli miyiz?

Ripple’ın eski yöneticilerinden Chris Larsen ABD’de kripto paralar ve blockchain regülasyonları konusundaki belirsizliklerden dolayı fintech şirketlerin ABD’yi terk etmeye başladığını belirtti. ABD merkezli şirketler genel merkezlerini off-shore bölgelere ve vergi cennetlerine taşıyor.

Fortune’ye verdiği demecinde Larsen, kripto para ve blockchain şirketlerine yönelik ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) düşmanca tavrından rahatsız olduğunu belirtiyor. Larsen, SEC aleyhine oldukça sert ifadeler paylaşıyor ve ABD’nin geleceğin finans teknolojisinden geri kalmasında SEC’in sorumlu olacağını belirtiyor.

Larsen şu ilginç ifadeleri paylaştı:

“Eğer blockchain ve kripto paralar konusunda ABD’de iş kurmak istiyorsanız ABD’de hoş karşılanmayacaksınız. Başka bir ülkeye giderek iş yapmalısınız.”

Chris Larsen, blockchain ve kripto para şirketlerinin rahat biçimde iş yapabilecekleri ülkelerin başında Singapur’un geldiğini açıkladı. Larsen, bu sektöre dostça yaklaşan diğer ülkelere Japonya, İngiltere ve İsviçre’yi de veriyor.

Larsen’in açıklamaları ister istemez akıllara Ripple genel merkezini Singapur ya da diğer ülkelere mi taşıyacak sorusunu getiriyor.

Hatırlanacağı üzere XRP’nin menkul değer mi yoksa token mı olduğuna dair hukuki bir tartışma var. Bu süreç mahkemeye taşınmış durumda. Eğer mahkeme sonucunda XRP menkul kıymet olarak tanımlanırsa Ripple şirketi ciddi yaptırımlarla karşılaşabilir. Ripple aleyhinde çıkabilecek bir kararın ihtimalini Larsen’in açıklamalarından görüyoruz.

Ripple’ın ABD’den merkezini taşıması, Ripple’ın ABD’den ve yaptırımlarından kaçtığı anlamına gelebilir. Sonuç olarak bu sürecin devamında XRP fiyatlarında ciddi dalgalanmalar yaşanabilir. 4’üncü büyük kripto paranın böyle bir süreçle karşılaşması kripto para piyasalarında da ciddi dalgalanmalara neden olabilir.

Yakın zamanda Ripple’ın genel merkezini başka bir ülkeye taşıması sürpriz olmayacaktır. Gerek Chiris Larsen gerek se Ripple CEO’su Brad Garlinghouse açıklamalarında şirket taşıma konusunda imalarda bulunuyor. Garlinghouse, en son paylaştığı tweet’inde de regülasyonlar konusunda net bir ülkede çalışmak istediklerini belirti.

Kaynak

Ripple DeFi alanına giriyor!

Ripple DeFi sektörüne adım atıyor! Ripple Labs’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, şirketin kurumsal ortaklarına merkezsiz finans (DeFi) hizmetleri sunmak için araştırmalara başladığını açıkladı. 

 Ünlü CTO Schwartz, konuya ilişkin detayları BlockDown TV ile yapılan son röportajda verdi.

En büyük Ripple cüzdanlarının büyümeye başlaması neyin habercisi?

XRPL Labs geliştiricisi Wietse Wind’in kurduğu web sitesi Ledger.exposed’un sağladığı verilere göre, XRP balinaları kısa süre önce Ripple coin biriktirme yarışına başladılar.

Mark Phillips de bu verileri Twitter üzerinden paylaşıyor. Şöyle diyor: “Büyük Ripple cüzdanları arasında ciddi miktarlarda XRP biriktirenler var. Wietse Wind bu istatistikleri sağladığın için teşekkürler.”

ripple haberleri XRP ordusunun gözü doymadı: İşte bekledikleri seviyeler...

Şu an birinin bu zengin XRP balinaları listesine girebilmesi için (toplam adreslerin yüzde 0.01’ini oluşturuyorlar) 23,298,725 XRP’ye sahip olmaları gerekiyor. Mevcut fiyattan bu 4.4 milyon dolar ediyor.

Zenginlik dağılımı eşitsizliği en yüksek kripto paralardan biri de XRP. Çünkü burada balinalar toplam XRP arzının yüzde 85’ini kontrol ediyor.

ABD- Meksika arasındaki nakit akışında XRP kullanımı artıyor

Ripple yönetici ekibinden Warren Anderson, 24 Mayıs’ta sanal olarak düzenlenen Reimagine 2020 konferansına katıldı. Ve Ripple’ın XRP destekli teknolojisinin kullanımı ile ilgili önemli detaylar paylaştı.

Anderson, şirketin, dünyanın üçüncü büyük koridoru olan bu iki ülke arasındaki havale akışıyla ilgili verileri yavaş yavaş yayınlamaya başladığını belirtti.

Buna göre; ABD-Meksika koridorundaki toplam para akışının %10’undan fazlası, küresel ödeme şirketinin XRP destekli havale platformu ODL aracılığıyla işleniyor.

Ripple XRP haberleri: Ripple’dan koronovirüsle mücadeleye fon desteği

Ripple kanadından Chris Larsen, Bay Area’da koronavirüsle mücadeleye destek için bağış yaptı. Sınır ötesi ödeme çözümleri firması, koronavirüs salgınında Körfez Bölgesi’nde yoksullukla mücadeleye yardımcı olan Tipping Point topluluğu gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşlara fon bağışında bulundu.

ripple haberleri XRP ordusunun gözü doymadı: İşte bekledikleri seviyeler...

Ripple, Bay Area’daki koronavirüs acil durum fonuna 1 milyon dolar, Silikon Vadisi Topluluğu Vakfı’nın (SVCF) koronavirüs acil durum fonuna ise 100.000 dolardan fazla bağış yaptı. Ayrıca Ripple, kurucu ortağı Chris Larsen ile birlikte SF gıda bankalarına en az 5 milyon dolarlık bağışta bulundu.

ripple haberleri XRP ordusunun gözü doymadı: İşte bekledikleri seviyeler...

Ripple’nin Sosyal Etki Başkanı Ken Weber, vergi mükellefleri, STK’ların kamu ve özel firmaları gibi kuruluşlar da dahil olmak üzere herkesin bu yardımlara ihtiyaç duyduklarını bildiklerini ve bu yüzden katkıda bulunmaya çalıştıklarını ifade ediyor.

Bununla birlikte Chris Larsen ve Ripple çalışanlarının, topluma destek çalışmalarının bir parçası olduğunu söylüyor. Ayrıca Ripple, koronavirüsün toplum üzerindeki etkilerini azaltmak adına, sınır ötesi ödemeler yapan müşterilerinden işlem ücretleri almıyor. 

ripple haberleri XRP ordusunun gözü doymadı: İşte bekledikleri seviyeler...

Ripple haber – SBI Ripple teknolojisini Japonya’da ATM’lere entegre etmeye hazırlanıyor

Ripple ödeme çözümü Japon ATM’lerine ekleniyor! SBI Holdings, Ripple destekli ödeme hizmeti MoneyTap’ı Japon ATM’lerine entegre etmeyi planlıyor.

Ripple ortağı ve yatırımcısı SBI Holdings, Ripple’nin ödeme çözümlerini Japonya’daki ATM’lere entegre etmeyi planladıklarını açıkladı.

Bu habere, SBI‘nin son mali raporunda yer verildi. Raporda, Ripple destekli ödeme platformu MoneyTap’ın Japonya’daki çeşitli bankalar tarafından işletilen ATM’lere entegre edileceği ifade edildi.

Entegrasyon, müşterilerin bankacılık bağlantılarından bağımsız olarak, ATM’lerde fonlarına daha kolay erişim sağlamalarını amaçlıyor.

Ripple SWİFT’in yerine geçebilir!

Ripple kurucusu Chris Larsen, XRP’nin sınır ötesi devi Swift’in yerini alabileceğini iddia ediyor. Larsen, şirketin XRP’yi, 11.000‘den fazla banka ve finans kurumu tarafından kullanılan geleneksel uluslararası ödeme ağı Swift’in yerine geçirmeye hazırladığını söylüyor.

https://twitter.com/stedas/status/1245403321424392198

Dahası yeni bir röportajda Larsen, bankaların işlemleri onaylamak için Bitcoin’in proof-of-work sistemine güvenmeyeceğini söyledi.

Ünlü yönetici, bir madencinin veya bir madencilik havuzunun, ledgeri yeniden yazmaya ve çift harcamalar yapabilmeye yetecek hash gücüne ulaşması ile ortaya çıkacak %51 saldırı riskine işaret ediyor. Ve bu yüzden de bankaların Bitcoin’i çok riskli bulduklarını düşünüyor.

Haberin devamı: Ripple sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir!

Yeni nesil Ripple borsası 

San Francisco merkezli Fintech şirketi, yeni nesil kripto para borsası kurma çalışmalarını sürdürüyor. Ripple’nin gizemli kripto para alım satım platformu hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Şirketin sır gibi sakladığı yeni nesil kripto borsası ilgili yeni bilgiler, şirketin işe alım ilanları yoluyla ortaya çıktı. Ripple borsası için, şirket şu anda projenin ekibine katılacak likidite konusunda nitelikli bir yazılım mühendisi arıyor.

Başvuru formuna göre, “kurumsal düzeyde” dağıtılmış bu yeni nesil kripto para borsası, kripto pazarlarına ve Ripple ürünlerine gerçek zamanlı erişim sağlayacak.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Bu arada Ripple, XRP Ledger için daha fazla kullanım durumu hedefliyor. Bu bağlamda, şirket geçen yılın Eylül ayında, ödeme hizmeti sağlayıcılarının, ledger üzerinde merkezsiz finans platformları oluşturmasına yardımcı olmak üzere Logos Network‘ü satın aldı.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri