1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Polkadot’ta yeni ATH heyecanı ve DOT fiyatını 50 dolara taşıyan önemli gelişme

Polkadot’ta yeni ATH heyecanı ve DOT fiyatını 50 dolara taşıyan önemli gelişme

Polkadot’ta yeni ATH heyecanı ve DOT fiyatını 50 dolara taşıyan önemli gelişme
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polkadot (DOT) fiyatı 50 doları aşarak yeni bir ATH değeri kaydetti. Öyle görünüyor ki bu yükseliş blockchaindeki önemli bir gelişme ile ilgili. Bu olay, 5 hafta sürecek bir organizasyonun bir parçası.


Polkadot’ta yeni ATH heyecanı: DOT fiyatı 50 dolarda

Dünyanın en büyük sekizinci kripto parası Polkadot (DOT) fiyatına aksiyon geri döndü. DOT fiyatı tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) yükseldi. Polkadot, dün (1 Kasım 2021) 50 doları da geçerek yeni bir zirve yaptı ve keşif bölgesine geçti.

İlgili – Polkadot nedir? DOT coinin geleceği var mı?

CoinMarketCap verileri şöyle:

  • Polkadot (DOT) ATH değeri: 51.47 dolar (1 Kasım 2021)

Polkadot’ta yeni ATH heyecanı ve DOT fiyatını 50 dolara taşıyan önemli gelişme

Bu yazı hazırlanırken 50 doların bir az altına gerileyen DOT fiyatı son 24 saatte yüzde 18 yükseliş ile işlem görüyor. Piyasa değeri ise 48.38 milyar dolar. Son bir haftada konsolide olan DOT, sonunda yükselişe geçmeyi başardı ki ATH değeri de geldi. Bu yükselişin sebebi ise parachain müzayedeleri etrafında devam eden heyecan.

İlgili – Güncel Polkadot – DOT coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

ATH heyecanının sebebi

Polkadot, geçen hafta yaptığı duyuruda, blockchainin uzun süredir beklenen platform üzerinde başlatılacak parachain’lere hazır olduğunu bildirmişti. Buna ek olarak Polkadot yönetim konseyi de parachain’ler için hemen izin verdi.

Polkadot parachainleri için ilk müzayede önümüzdeki hafta planlanıyor ve 11 Kasım’da gerçekleşecek. İlk parachain müzayedeleri her hafta bir müzayede ile beş haftalık bir süre boyunca gerçekleşecek.

Polkadot parachainleri, Polkadot Relay Chain ile bağlantı kurmaya yardımcı olan ve böylece ‘çok zincirli’ mimari oluşturan özel blokla. Parachainler, Polkadot mimarisinde ana hatlarıyla belirtilen çekirdek teknolojinin son parçası.

Parachainler Polkadot için yeni değil. Daha önce ilk defa Haziran 2021’de Polkadot’un kanarya ağı olarak adlandırılan Kusama’da denenmişti.

Bu gelişmelerden sonra Polkadot DOT fiyatının yıl sonunda 100 dolara ulaşması bekleniyor.

Kaynak

Etiketler: