fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Polkadot DOT coin yorum fiyat tahmini, 30 Nisan: Polkadot göz kırpıyor!!

Polkadot DOT coin yorum fiyat tahmini, 30 Nisan: Polkadot göz kırpıyor!!

Polkadot DOT coin yorum fiyat tahmini, 30 Nisan: Polkadot göz kırpıyor!!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polkadot DOT coin 28 dolardan başlattığı yolculuğuna devam ediyor.


Polkadot DOT coin yorum fiyat tahmini, 30 Nisan: Polkadot göz kırpıyor!!

Polkadot DOT coin Ocak ayında yaşadığı güçlü yükseliş sonrası 35 dolar seviyesine ulaştı ve o günden beri bu seviyenin destek ve dirençlerini test ediyor.

DOT 25 Nisan’da gördüğü % 20’lik artıştan sonra şu sıralar 36 dolar civarında işlem görüyor. DOT 33 milyar dolarlık Market Cap değeri ile CoinMarketCap listesindeki 8 sırasındaki yerini koruyor.

Polkadot Polkadot DOT coin yorum fiyat tahmini, 30 Nisan: Polkadot göz kırpıyor!!
DOT/USD 1 Günlük grafik. TradingView

DOT Şubat ayından beri 46-32 dolar arasında gidip geliyor. DOT bu süre zarfında 32 dolardan 26 dolar desteğine düşse de hemen toparlanmasını bildi.

Şu anda kripto piyasasında hakim yükseliş trendi Polkadot’ta da görülüyor. DOT, 46 dolar seviyesindeki ana direncine doğru hareket halinde.

DOT grafiğinde MACD göstergesi yükseliş sinyali veriyor. RSI göstergesi de nötr alandan yukarı doğru harekete geçmiş durumda.

Bu noktada DOT coinin önümüzdeki haftayı yükseliş trendinde geçireceği söylenebilir. 44-46 dolar direnci ilk hedef olacaktır. DOT coinin aşağı yönlü bir hareketinde ise 32 dolar desteğinin yine çalışacağı düşünülebilir.

Canlı DOT fiyatı: $ 38.01

İlgili: Polkadot yorum, teknik analiz ve fiyat tahmini

İlgili: Polkadot haber, gündem ve gelişmeler

Kaynak

Polkadot DOT coin yorum fiyat tahmini, 15 Mart

Polkadot DOT coin, 28 dolardan başladığı yükseliş yolculuğunu 40 dolar direncine kadar sürdürmenin peşinde.

DOT coin 35-36 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor. Fiyat 35 binin üzerinde, 100 SMA (4 saat) desteğine tutunmaya çalışıyor.

Özellikle 35,8 dolar civarında kuvvetli bir yükseliş desteği mevcut. DOT/USD paritesi, özellikle 39,50 ve 40 dolar dirençlerini aştığında ivmeli bir yükseliş trendine girebilir.

“koinmedya_binance”

Polkadot yeniden yükseliş trendi arıyor

Polkadot DOT coin 28 dolara kadar bir düzeltme yaptıktan sonra, toparlandı ve özellikle 30 ve 32 dolar seviyelerinde güçlü bir ivme kazandı.

Boğalar DOT fiyatını 100 SMA ortalamasının üzerine çıkarmayı bildi. Fiyat burada 39,53 dolara kadar yükselse de düzeltme aşamasına girdi ve 34,83 dolara (Fib. %50) kadar geriledi.

Polkadot DOT şu anda 36 doların üzerinde işlem görüyor.

Polkadot (DOT)
DOT/USD TradingView

Burada ilk direnç noktasının 38,35 dolar (Fib %76,4) seviyesinde oluştuğunu söyleyelim. Ancak ana direnç seviyesi hala 39,5 ve 40 dolar seviyeleridir. Bu dirençlerin kırılması, DOT coini kısa zamanda %10-15 yukarı taşıyabilir.

Düşüş durumda, şu anda görülen ilk destek 35,8 dolar seviyesinde. Daha fazla bir düşüş eğilimi DOT coini 32 dolar seviyesine kadar görütebilir.

Kaynak

Polkadot ilk 3’e girmeye aday!

Polkadot (DOT) coin fiyatı son sekiz gün içinde yüzde 200 artış gösterdi. Kripto analistlerine göre bu coinin hedefi oldukça yüksek ve bu hedefe ulaşacak kapasiteye de sahip. Asya’da bulunan büyük bir kripto para fonu olan Spartan Black, Polkadot DOT coinin bu kadar yükselmesine rağmen hala gidecek yolu ve gücü olduğuna inanıyor.  Spartan Black’e göre piyasa değeri açısından Polkadot DOT coin ilk 3’e girmeye aday bir coin.

Binance’da listelenmesinin ardından sekiz gün içinde yüzde 200 artış gösterdi. Pek çok analist de daha da büyük artışların yolda olduğunu söylüyor.

polkadot dot coin

Polkadot DOT coinin bu kadar artmasının çeşitli nedenleri var. Protokol doğrudan Ethereum ağına karşı bir rekabet içinde değil. Hızlı ölçekleme yapıyor  ve sonuç olarak da Ethereum’daki yüksek fiyat sorununu da dengeleyebiliyor.

Polkadot (DOT) 2020 yılını kaç dolarla kapatır?

CoinPedia’nın Polkadot (DOT) fiyat tahminine göre, bu kripto paranın Aralık 2020 hedefi 5 dolar – 5.4 dolar civarında. DOT coin, 2020 yılını bu seviyeden kapatabilir.

Polkadot (DOT) 2021 fiyat tahmini

CoinPedia’nın fiyat tahminine göre, Polkadot Ocak 2021’de 4.5 dolar ve 5.3 dolar aralığında hareket edecek. Ancak yılın ortasına ve sonuna doğru 7 dolar – 7.25 dolara seviyelerine çıkması bekleniyor.

Polkadot en yüksek kaç doları görebilir?

2021 yılında DOT coin fiyatının en yüksek10 dolara kadar çıkması bekleniyor.

DOT coin piyasa değeri ve geleceği

DOT hem değerleme hem de proje olarak son haftalarda inanılmaz bir yükseliş gösterdi. Polkadot Dot coin öyle sıradan bir proje değil. Eko sistemi de oldukça gelişmiş. Polka Proje’den alınan verilere göre Polkadot eko sisteminde şimdiden 197 proje var.

Kullandıkları çok güçlü teknolojilerin yanı sıra Polkadot akıllı sözleşme alanında en donanımlı geliştiricilere de sahip.

Gavin Wood Polkadot’u 2016 yılında geliştirmişti. Polkadot, Ethereum’un Parity Teknolojileri ve sağlam programlama dilinin geliştirilmesinde kilit rol üstlenmişti. Polkadot’un yaratıcısı Wood aynı zamanda son dört yılda Ethereum Ağının büyümesinde de çok önemli bir paya sahip. Aktif bir topluluğa sahip olması, eko sistemde büyüyen proje sayısı ve Wood’un işin içinde olması Polkadot DOT coin ilgisini arttırıyor.

Spartan Black’den  Kelvin Koh, Cardano’nun piyasa değerine dayanarak,  Ağustos ortalarında DOT’un 5 doları bulacağını tahmin etmişti. Tahminin ardından bir kaç hafta içinde DOT 5 doları bile geçti ve 6.57 dolara çıktı. Koh’un sözleri şöyle:

Eğer ADA’nın piyasa değeri 3,8 milyar dolar ise o zaman Polkadot en az 5 milyar dolar olmalı, o da bir DOT 5 dolar demek.”

Bu sözlerinde sonra Koh yeni bir tahminle DOT’un Coingecko ve CoinMarketCap’de ilk üç coin arasına gireceğini söylüyor.

Başka bir tahmin daha yapayım: bir yıl içinde DOT  Coingecko/CMC’de ilk üç coin arasında olacak. “

Ethereum ile rekabet etmememe önemli bir faktör

Ethereum günümüzde akıllı sözleşmeler blockchain protokolünde söz sahibi durumda. 43 milyar dolar değerinde ve ardından gelen DOT 5.6 milyar dolar değerinde.

Polkadot DOT coin doğrudan Ethereuma karşı bir rekabet sürdürmüyor, DOT’un uzun vadede elde edeceği gelişmeler Ethereum’u zayıflatacak da değil.

Polkadot ve Cosmos gibi, protokollerinde pek çok blockchain ağının varlığına imkan veren, blockchainler yapısal olarak Ethereum’dan farklılık gösteriyorlar. Koh bunu şu şekilde açıklıyor:

” Ben köprülerle bağlı çoklu zincirin olduğu bir dünyaya inanıyorum. Polkadot ve Cosmos Ethereum’un yerini almayacaklar.  Ayrıca gelişme gösteren Near, Solana, AVA, TRON ve diğerleri gibi zincirleri de bertaraf etmeyecekler.”

Diğer akıllı sözleşme protokollerinin yanında, eğer polkadot Ethereum ile ortak bir varlık sürdürebilirse, uzun vadede hayatta kalmayı başarabilir. Büyük borsalarda Dot listelenmeye başlandı bile. Hatta Kraken borsası bile lansmanının hemen ardından DOTu listeledi. Bu konuda Blocktown Capital’den Joseph Todaro şöyle bir yorum yaptı:

“Coinbase’den önce Polkadot’u Kraken’in listelemesi çok büyük bir kazanç. “

Altcoinlerde dikkat çeken yeni projelerden DOT coinden bahsettik. Geleceği oldukça parlak görünen bu coin bakalım yatırımcılarına neler kazandıracak.

Kaynak

Polkadot (DOT) 2022 – 2023’de ne kadar olur?

Tradingbeasts’in ayrıntılı Polkadot (DOT) fiyat tahminine göre, kripto paranın fiyatı 2022 yılında 4.48 dolar ile 7.01 dolar arasında olacak. 2023 yılı için ise DOT fiyatının en düşük 4.14 dolar ve en yüksek de 7.01 dolar olabileceğini tahmin ediyor. Ayrıntılar için tıklayın.

koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

koinmedya_brave