1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Coin
  4. Phantasma nedir ve geleceği nasıl? Güncel SOUL coin haber ve gelişmeleri

Phantasma nedir ve geleceği nasıl? Güncel SOUL coin haber ve gelişmeleri

Phantasma nedir ve geleceği nasıl? Güncel SOUL coin haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Phantasma, tamamen birlikte çalışabilir, merkezsiz ve zengin özelliklere sahip bir blockchain. Gelişmiş NFT özellikleri de bu projeyi cazip kılıyor. Çift tokenli yapıya sahip projenin yönetim tokeni ise SOUL. Phantasma ve SOUL coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Phantasma (SOUL) nedir?

Phantasma, hızlı, güvenli ve ölçeklenebilir bir blockchain çözümleri sunan bir kripto para projesi. Phantasma’nın iki coini var. Bunlar yönetim tokeni olan SOUL ve enerji tokeni olan KCAL. Bu tokenler üzerinden Phantasma bir yandan merkezsiz yönetim sistemini korurken diğer yandan da başka blockchainlerle birlikte çalışabilirliğe izin veriyor.

Phantasma (SOUL), yenilikçi staking mekanizmaya, çift tokenli sisteme ve gelişmiş non fungible token’lere (NFT) sahip. Tüm bunlar kullanıcıların iletişim, eğlence, pazar yeri ve depolama gibi dijital mal ve hizmetlere erişmesine olanak tanıyor. Özellikle dApp kurucuları ve kurumsal düzeyde müşterilere hizmet sunan bir blockchain ağı.

Phantasma mainnet Ekim 2019’da çalışmaya başladı. O zamandan bu yana özellikle oyun alanı ve NFT’ler için tercih edilen bir proje. Tercih edilmesinin başlıca sebebi düşük işlem ve NFT çıkarma ücretleri. Buna ek olarak smartNFT teknolojisi de bu projeyi cazip kılıyor. On chain seviyesinde inşa edilen smartNFT, ilk sertifikalı karbon negatif blockchain olmayı taahhüt ediyor.

İlgili – CEEK VR nedir ve geleceği nasıl? Güncel CEEK coin haber ve gelişmeleri

SOUL token nedir?

SOUL coin, Phantasma ekosisteminin yerel kripto parası ve aynı zamanda yönetim tokeni. SOUL fiyatı Aralık 2021’de dikkat çeken bir yükseliş kaydetti.  Ocak 2022’de de fiyatı yeni zirveler gördü. SOUL coin ile ilgili önemli veriler ve 2021 – 2022 yılı fiyat grafiği şu şekilde:

  • SOUL coin tüm zamanların en yüksek fiyatı: 3.97 dolar (1 Aralık 2021)
  • SOUL coin tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.009559 dolar (13 Mart 2020)
  • Phantasma (SOUL) dolaşımdaki arz: 106,389,230 SOUL (Temmuz 2022 itibariyle)
  • Toplam arz: 106,389,230 SOUL
  • Maksimum arz: Veri bulunmuyor

İlgili – APENFT nedir ve geleceği nasıl? Güncel NFT token haber ve gelişmeleri

Phantasma nedir ve geleceği nasıl? Güncel SOUL coin haber ve gelişmeleriSOUL coin 2021 -2022 yılı fiyat grafiği Kaynak: Coinmarketcap

Yukarıdaki grafik şunu gösteriyor. SOUL fiyatı 2021 sonu ve Ocak 2022’deki yükselişlerden sonra önemli ölçüde düşüş yaşadı. Ancak Mart 2022 ortasından bu düşüşü tersine çevirerek yeninde yükselişe çalıştı. Ancak Mayıs 2022’de yaşanan kripto para piyasası genelindeki büyük düşüşlerde SOUL fiyatı da kırmızı bölgeye geçti ve yeni bir dip yaptı. Haziran – Temmuz aylarında da bu seviyesi civarında işlem görüyor.

İlgili – Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?

Kaynak