1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Coin
  4. Origin Protocol nedir ve geleceği nasıl? Güncel OGN coin haber ve gelişmeler

Origin Protocol nedir ve geleceği nasıl? Güncel OGN coin haber ve gelişmeler

Origin Protocol nedir ve geleceği nasıl? Güncel OGN coin haber ve gelişmeler
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Origin Protocol, NFT ve DeFi alanlarında hizmet veren bir kripto para projesi. Projenin yönetimi ise OGN coin üzerinden yapılıyor. Origin Protocol projesi ve OGN coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Origin Protocol (OGN) nedir?

Origin Protocol, NFT’ler (Non-Fungible Token) ve merkezsiz finansı (Decentralized Finance – DeFi) kitlelere ulaştırma amacıyla yola çıkan, Ethereum’dan güç alan bir platform.

Origin, birkaç yıl merkezsiz bir e-ticaret platformu kurmak için çalışmalar yaptı. Şimdi ise yönünü NFT’lere çevirdi ve bu alanda özel deneyimler sunmaya hazırlanıyor. Origin, “NFT Launchpad” ismi verilen bir bir pazar yeri kurdu. Böylece NFT çıkarma daha basit hale geliyor ve NFT sanatçılarının eline daha fazla kontrol veriliyor.

İlgili – NFT Rehberi: Non-Fungible Token nedir?

Origin, elektronik müzik yapımcısı 3LAU’nun bir albümü ve orijinal “Charlie Bit My Finger” viral videosu da dahil olmak üzere rekor kıran NFT satışlarına ev sahipliği yaptı.

Projenin kendi stabil coini Origin Dollar (OUSD)

Bu arada Origin aynı zamanda kendi stabil coini olan Origin Dollar (OUSD) ile de DeFi alanına katılıyor. Burada kullanıcılar stabil coinlerini protokolde stake etmek ya da kilitlemek zorunda kalmıyor. Bunun yerine Origin kullanıcılara OUSD üzerinden pasif gelir elde etme imkanı sağlıyor. Cüzdanlarında OUSD tutan kullanıcılar gelir kazanabiliyor.

İlgili – CEEK VR nedir ve geleceği nasıl? Güncel CEEK coin haber ve gelişmeleri

OGN coin nedir?

Origin, NFT ve DeFi ekosisteminin yönetimi için OGN coini kullanıyor. OGN coin sahipleri, bu kripto para üzerinden Origin platformunun şeffaflığını kontrol edebiliyor ve protokol ile ilgili geliştirilmeleri sağlayabiliyor.

OGN coin de 2021 yılında yeni ATH değeri kaydeden coinlerden biri. 2021 – 2022 yılı grafiği, OGN performansını gösteriyor.

Origin Protocol nedir ve geleceği nasıl? Güncel OGN coin haber ve gelişmelerOrigin Protocol (OGN) 2021 – 2022 yılı grafiği Kaynak: CoinMarketCap

OGN coin 2022 yılı başında büyük bir düşüş yaşadı. Ancak yukarıdaki grafikte Mart ayındaki hareketlenme de dikkat çekiyor. Yine de Mayıs 2022’de piyasa genelindeki düşüşe paralel olarak yeni bir büyük düşüş yaşadı. Haziran – Temmuz 2022 döneminde ise yatay bir seyre sahip.

Origin Protocol (OGN) coin ve fiyatı ile ilgili önemli veriler şu şekilde:

  • OGN coin tüm zamanların en yüksek fiyatı: 3.39 dolar (8 Nisan 2021)
  • OGN coin tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.1032 dolar (30 Ocak 2020)
  • Origin Protocol dolaşımdaki arz: 388,570,733 OGN (Temmuz 2022 verisi)
  • Origin Protocol toplam arz: 1,000,000,000 OGN
  • Origin Protocol maksimum arz: 1,000,000,000 OGN

Benzer proje: APENFT nedir ve geleceği nasıl? Güncel NFT token haber ve gelişmeleri

Kaynak