BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Monero’da yeni rekor eşliğinde XMR fiyatında yükseliş
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Monero’da yeni rekor eşliğinde XMR fiyatında yükseliş

Monero’da yeni rekor eşliğinde XMR fiyatında yükseliş
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Monero blockchain verileri yeni bir rekora imza attı. Öyle görünüyor ki bu gelişme kripto paranın fiyatına da pozitif etki yapıyor.


Monero’da yeni rekor eşliğinde XMR fiyatı da yükseldi

Monero Blocks XMR Explorer verilerine göre, gizlilik odaklı kripto para Monero, blok başına günlük ortalama işlemlerde 57.9 ile yeni bir rekor kırdı.

Monero’da yeni rekor eşliğinde XMR fiyatı da yükseldi

Kaynak: localmonero.co

Son 24 saat içinde Monero blockchainde 40,000’den fazla işlem gerçekleşti. Bu da aslında ortalama haftalık işlem hacminin yüzde 25’den fazlası ediyor.

XLM işlem pariteleri de grafiklerde yükselen hacim gösteriyor. Bitcoin’in kısa süre önce yüzde 12’lik yükselişinden sonra, Monero gibi altcoinler de ortalama yüzde 11 oranında değer kazandılar.

İlgili – Monero XMR coin nedir, nasıl alınır?

Monero’da yeni rekor eşliğinde XMR fiyatı da yükseldi

XMR-USDT grafiği Kaynak: Tradingview.com

Bu grafiğe göre, yükseliş sonrası 200 dolar seviyesinin üzerinde destek tabanı oluşturamayan XMR fiyatı şimdi 195 dolar – 200 dolar aralığında konsolide oluyor.

Monero da dahil birçok altcoin, Mayıs ayında başlayan genel piyasa düşüş trendini izliyor. Mayıs ayında ise XMR fiyatı 517 dolarda tüm zamanların en yüksek değerini (XMR) kaydetmişti.

XMR/USD aynı zamanda kripto paranın fiyatının güçlü destek seviyesinin üzerinde olduğunu da gösteriyor. Bu destek Şubat’tan Temmuz’a kadar beş aylık zaman diliminde 5 defa test edilmişti.

Monero’da yeni rekor eşliğinde XMR fiyatı da yükseldi

Monero günlük grafikteki destek hattı Kaynak: Tradingview.com

Grafikte aynı zamanda birden fazla işlem hacmi sıçramaları da dikkat çekiyor. Bunları hepsi de block başına ortalama işlemler ile korelasyon içinde gerçekleşiyor. Bir önceki işlem zirvesi 21 Mayıs’ta görülmüştü. Bu XMR/USD işlem paritesinde yüzde 45’lik volatiliteye denk gelmişti.

İlgili – ZCash vs Monero: Gizlilik konusunda hangisi daha başarılı?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: