1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. ZCash vs Monero: Gizlilik konusunda hangisi daha başarılı?

ZCash vs Monero: Gizlilik konusunda hangisi daha başarılı?

ZCash vs Monero: Gizlilik konusunda hangisi daha başarılı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ZCash mi Monero mu gizlilik konusunda önde? Öncelikle makalemize hızlı bir bakış ile değerlendirmeye başlayalım:


  • Weiss Ratings’e göre Monero (XMR), mahremiyet coini olarak sahip olduğu cazibesini kaybediyor.
  • Mahremiyeti önemseyen kullanıcılar, ZCash (ZEC)’e yöneliyorlar.
  • ZCash, yakın zamanda, daha fazla 3.taraf bütünleşmesini ve mahremiyeti mümkün kılan Heartwood güncellemesini başarıyla geçti.
  • ZCAsh (ZEC), aynı zamanda, bu yılın Kasım ayında bir halving etkinliği gerçekleştirecek.

Weiss Rating ekipleri, Monero (XMR)’nin mahremiyete önem veren kripto kullanıcıları için cazibesini kaybetmeye başladığını söyledi. Aynı kullanıcılar, kısa süre Heartwood güncellemesinden başarıyla geçen  Monero (XMR)’yi  tercih ediyorlar.  Weiss Ratings ekibi, attıkları tweette, ZEC’e doğru olan bu dönüşümden şu şekilde bahsetti:

“ZCash, planlanan Heartwood güncellemesinden başarıyla geçerek hard fork yaptı. Şimdi madenciler #Coinbase işlemlerini doğrudan kendi mahrem adreslerine alabilirler. Mahremiyet coinleri alanda çok önemli. Ve ZCash, mahremiyet coini olarak Monero’nun tahtını devralıyor.”

ZCash’ın Heartwood network güncellemesi  “ZCash mi Monero mu?” sorusuna cevap veriyor

Bahsedilen Heartwood güncellemesi, ZCash networkunun 903,000. blokunda 16 Temmuz’da UTC 11’de (a.m) gerçekleştirildi. Bu güncelleme, daha fazla 3.taraf entegrasyonunu ve daha fazla mahremiyeti, korumalı coinbase yoluyla mümkün kılıyor. Dahası, güncellemeler ZIP-221 ve ZIP-213 önergeleri iyileştirmelerinin sonucu olarak gerçekleşti.

ZCash halvingi Kasım 2020’de

ZCash (ZEC) halving etkinliği bu yılın sonlarına doğru, Kasım ayı ortalarında gerçekleşecek. Halving, 1,046,400. blokta olacak. Etkinlik tarihi 16 Kasım’a planlandı. ZCash halvingi ile madencilik ödülleri mevcut 12.5 ZEC’den 6.25 ZEC’e indirgenecek.

Etkinliğe yaklaşık 4 ay kaldı. Ve ZCash, en son bu yılın Şubat ayı ortalarında ziyaret ettiği 75 dolar direncini yeniden test etmek için gereken momentuma sahip olabilir. Dikkate değer izlenmesi gereken diğer direnç hatları, 64 dolar, 66 dolar, 69 dolar ve 73 dolar bölgeleri.

 

ZCash mi Monero mu ZCash vs Monero: Gizlilik konusunda hangisi daha başarılı?

Bu arada, günlük ZEC/USDT grafiği, ZCash’in bir geri çekilme için uygun zamanda olabileceğini gösteriyor. Bu durum, ticaret volümündeki azalma ile de görülebilir. MACD ayılar lehine dönüyor. Ve günlük MFI (Money flow index/para akış endeksi) en yüksek 74 olarak tespit edildi.

Bakınız:Cesaretiniz var mı Chainlink shortlamaya?

Tüm bu analizler ışığında ZCash ticareti ve yatırımı yapacaklara önerimiz, yeterli stop loss kullanmaları. Ayrıca, altcoinlerle ticaret yaparken, ani Bitcoin hareketlerine karşı dikkatli olmaları. ZCash mi Monero mu sorusundan daha önce gelen, hangisine, ne zaman yatırım yapılmalı ve ne zaman durup beklenmeli sorusu olmalı.

Kaynak