1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Güncel Hedget rehberi: HGET coin nedir? Kapsamlı temel analiz

Güncel Hedget rehberi: HGET coin nedir? Kapsamlı temel analiz

Güncel Hedget rehberi: HGET coin nedir? Kapsamlı temel analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hedget ve HGET coin nedir? Hedget bir DeFi platformu ve temel amacı, traderlere işlemlerinde riske karşı koruma sunmak. Özellikle de türev ve opsiyon işlemlerinde.

Hedger’in sitesi projeyi şu sözlerle tanıtıyor: “Ekonominin geleceği kripto paralar üzerine kurulu. Ancak kripto paralar yüksek volatiliteye sahip ve şu an çok riskli bir yatırım. Hedger ise merkezsiz opsiyonlar (options) sunuyor. Pozisyonlarınızı beklenmedik fiyat hareketlerine karşı korumak için mümkün olan en küçük primi ödersiniz.”


Güncel Hedget rehberi: HGET coin nedir? Kapsamlı temel analiz

Hızla büyüyen ve milyar dolarlık değerler taşımaya başlayan merkezsiz finans (DeFi) sektöründeki bir başka platform da Hedger. Hedger, merkezsiz bir platform ve opsiyon ticareti için kullanılıyor. Kullanıcılar kripto para cinsinden teminat (hem stabil coin hem de geleneksel kripto paralar) yatırarak, Hedger üzerinden opsiyon ürünleri alıp satabiliyor. Bu, kullanıcıların kripto varlıklarını ve Compound ile Aave gibi diğer borç verme protokollerindeki borç pozisyonlarını riske karşı korumalarına olanak tanır.

Opsiyon Ticareti nedir?

Opsiyon işlemlerinin mantığı basit. Kullanıcıya ileri bir tarihte belirli bir fiyattan bir varlığı alma ve satma hakkı verir. Opsiyon ürünleri iki tür: alım opsiyonları ve satım opsiyonları.

Alım opsiyonları ile kullanıcılar, gelecekteki bir tarihte işlem fiyatından bir varlığı satın alma imkanına sahip oluyor. Bunun tersi bir satım opsiyonu için geçerli. Opsiyonlar, bir dayanak varlığın hem fiyatından hem de dalgalanmasından belirlenen fiyatı nedeniyle oldukça özel bir türev ürün türü.

İlgili – En gözde Ethereum olmayan DeFi projeleri

Opsiyonlar Hedget ile nasıl çalışır?

Hedget, kullanıcıların platformda opsiyonlar oluşturmasına ve ticaret yapmasına izin veriyor. Bir opsiyon ürünü her oluşturulduğunda, sistem opsiyonu temsil etmek için bir token üretiyor. Platform, opsiyonların optimum likiditesini sağlamak için yalnızca en uygun vade tarihleri ve kullanım fiyatları kombinasyonlarına izin veriyor. Platform ayrıca, opsiyonları temsil eden tokenleri kullanarak da işlem yapmaya izin veren merkezsiz bir borsa bileşenleri de sağlıyor. Fiyatlandırma seçenekleri USDC, DAI, BUSD gibi stabil coinlerle oluyor.

Hedge Token (HGET) nedir?

Peki, Hedget (HGET) nedir? Hedge Token ya da HGET, Hedget platformunun yerel kullanım ve yönetim tokeni. HGET token Ethereum ağında ERC-20 sözleşmesi olarak Chromia sidechain temsilen çıkarılıyor. İki temel işlevi var:

  • İşlem ücretlerini, varlık rezervlerini ve platformun genel işlevlerini ve özelliklerini ayarlamaya yardımcı olmak için HGET DAO’nun yönetim tokeni.
  • API aşırı yüklemelerine ve sipariş defteri manipülasyonlarına yol açabilecek siparişlerin spam gönderilmesini önlemeye yardımcı oluyor (Bu sorunu önlemek için, bir miktar HGET token stake ediliyor, aktivite ne kadar büyükse, stake etme gereksinimi o kadar yüksek oluyor).

İlgili – Güncel altcoin rehberi: Altcoin nedir? Altcoin çeşitleri kapsamlı temel analiz

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.