okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.42%
Bitcoin
69.852,42 USDT
eth
ETH
-0.84%
Ethereum
3.758,00 USDT
bch
BCH
-1.2%
Bitcoin Cash
508,81 USDT
xrp
XRP
-0.74%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.46%
Litecoin
86,97 USDT
bnb
BNB
0.33%
Binance Coin
620,58 USDT
sol
SOL
-0.02%
Solana
178,12 USDT
avax
AVAX
-0.37%
Avalanche
41,05 USDT
ada
ADA
-1.21%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.9%
Poladot
7,54 USDT
doge
DOGE
-1.08%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-1.17%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu müzayede çok konuşulacak! Şampiyon yeniden ringlerde

müzayede
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi boksörü ünvanını taşıyan ve sadece boksun değil spor dünyasının efsanesi olan Muhammed Ali Clay’in koleksiyonu satışa sunuluyor. Detaylar haberimizde.

Bu müzayede çok konuşulacak! Şampiyon yeniden ringlerde

Dünyada nadir bulunan şeylere sahip olmak her zaman ayrıcalıktır. Ünlü koleksiyonlar, mücevherler, ünlü sanatçıların tabloları gibi. Muhammed Ali Clay, dünyadaki birçok insan için çok büyük anlamı olan bir sporcu. Onun ringlerde çıktığı her maç bir sanat eseri. Yaşamı çalkantılarla dolu olan bu büyük sporcu 2016 yılında aramızdan ayrıldı.

Arkasında doldurulamayacak bir boşluk bırakan efsanevi boksör, kariyeri boyunca çıktığı maçların sadece beş tanesinde yenilmişti. Bu yönüyle tam bir “Winner”.

Muhammed Ali ölümsüz sporcular arasına adını yazdırmayı zaten başarmıştı. Şimdi kripto ekosisteminin popüler oyuncusu NFT’ler Muhammed Ali’nin koleksiyonu ile onun kariyerini “biricik” hale getiriyor.

Ünlü müzayede evi Sotheby’s, “Muhammad Ali Enterprises” koleksiyonunu bugün açık artırmaya çıkaracak. Ali’nin kariyeri boyunca hiç görülmemiş özel anlarını içeren bu koleksiyon Sotheby’s için de bir ilk. Ünlü müzayede evi sporla igili ilk kez bir NFT satışa çıkarıyor.

Bkz: Boksun efsane isminin NFT’si rekor kırdı!

Sotheby’s yöneticisi Brahm Wachter, Sotheby’s’in satışa sunduğu sporla ilgili ilk NFT olacağını dile getirdi ve müzayedeye çok büyük önem verdiklerini belirtti.

“Pazara girmek için, Muhammed Ali’nin yaratıcı yanını gösteren, son derece değerli spor hatıraları ve sanat arasındaki sınırları keşfeden bu eşsiz NFT’den daha mükemmel bir yol düşünemeyiz”

Duyuruya göre, dijitalleştirilmiş NFT sanat eseri, Ali’nin meşhur 1971 Yüzyılın Savaşı’nı yorumlamasını tasvir ediyor. Muhammed Ali’nin eşi Lonnie Ali, kocasının yarattığı sanatın yirmi yıldır evlerinde sergilendiğini açıkladı. Lonnie Ali, “Muhammed’in bu karma medya illüstrasyonu, neredeyse 20 yıldır evimizde asılı duruyor ve hayatı boyunca biriktirdiği kişisel sanat portföyünün bir parçasıydı.” Dedi. “Bu parçanın bir NFT’ye dönüştüğünü görmek çok heyecan verici. Kocam olağanüstü bir insandı ve sonsuza kadar yaşayan NFT’ler gibi o da yaşayacak” dedi.

Müzayede Muhammed Ali taraftarları tarafından heyecanla karşılandı. Boksun efsane ismi bir kez daha ringlere geri dönüyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.