okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
68.417,57 USDT
eth
ETH
0.06%
Ethereum
3.847,16 USDT
bch
BCH
0.03%
Bitcoin Cash
470,54 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.06%
Litecoin
83,48 USDT
bnb
BNB
0.09%
Binance Coin
602,20 USDT
sol
SOL
0.1%
Solana
168,86 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
36,98 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.08%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
0.21%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ripple ve SEC arasındaki davada ortaya çıkan bu gelişme davanın seyrini değiştirebilir!

Ripple nasıl alınır? - XRP almadan önce bilmeniz gereken her şey!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ve SEC arasındaki dava tam bir psikolojik savaş halini aldı. Ancak dava dosyasına alınan yeni bir gelişme Ripple’ı rahatlatabilir. Detaylar haberimizde.

Ripple ve SEC arasındaki davada ortaya çıkan bu gelişme davanın seyrini değiştirebilir!

Bilindiği giibi Ripple ve SEC arasındaki dava henüz sonuçlanmadı. Davada Ripple’ın yanı sıra iki bağımsız davalı daha bulunuyor. Bunlar Ripple kurucu ortakları Brad Garlinghouse ve Chiris Larsen.

İkilide aynı dava kapsamında menkul kıymet yasalarını ihlal etmekten yargılanıyor. Ancak son günlerde ikili tarafından Ripple ana davası için mahkemeye gönderilen mektup davanın seyrini değiştirecek nitelikte.

Garlinghouse ve Larsen mahkemeye yolladığı dilekçede, SEC komisyon üyeleri Hester Peirce ve Elad L. Roisman ve dolayısıyla SEC’in kendilerine yasayı ihlal ettikleri konusunda adil bir uyarıda bulunmadığını belirtti.

Belgede, SEC komisyon üyeleri Hester Peirce ve Elad Roisman’ın, bir zamanlar popüler olan kripto para web sitesi Coinschedule’nin operatörü Blotics’e karşı ajansın yaptırım eylemine karşı çıkan 14 Temmuz tarihli bir bildirisine yer verildi.

Bkz: Ripple haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’i temsil eden avukatlar, komisyon üyelerinin Coinschedule aleyhindeki yaptırım eyleminin sitenin tanıttığı hangi tokenlerin menkul kıymet olduğunu ve tokenlerin nasıl tanımlandığına dair daha geniş belirsizliği ortaya çıkarma konusundaki eksiklikleri vurguladı.

Ripple avukatları dosyalamalarında, “Kamu Beyanı, Bireysel Davalıların dijital varlıkların ne zaman SEC tarafından menkul kıymetler olarak sınıflandırılabileceğine ilişkin önemli düzenleyici belirsizlik olduğuna (ve hala devam ettiğine) dair argümanlarını doğrulamaktadır” dedi.

Avukat Jeremy Hogan, yeni mektubun ana Ripple davasına etkilerini bir Yotube yayınında değerlendirdi. Hogan, davayı kendi lehlerine çevirebileceği için mektubun Ripple için “bir nimet” olduğunu belirtiyor.

Ripple’ın aleyhindeki davadaki savunması, iki önemli konu üzerinde duruyor. XRP token satışlarında kayıt dışı menkul kıymetler satmadıkları ve satsalar bile, SEC’in onlara herhangi bir düzenleyici yasayı ihlal eden eylemleri konusunda adil bir uyarı sağlayamadığı. SEC uyarıp uyarmadığı konusunda etkili bir savunma yapmadı.

Daha önceki duruşmalarda bu konu sözlü olarak savunmalara yansımış SEC, kendisinin bir ihlal için bilgilendirme yapmak zorunda olmadığını dile getirmişti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.