1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Efsane boksörün NFT’si rekor fiyata satıldı!

Efsane boksörün NFT’si rekor fiyata satıldı!

Efsane boksörün NFT’si rekor fiyata satıldı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Boks dünyasının efsane isimlerinden biri olan Tayson Fury’nin geçtiğimiz hafta satışa çıkarılan koleksiyonu rekor fiyata alıcı buldu. Detaylar haberimizde.

Efsane boksörün NFT’si rekor fiyata satıldı!

Kirpto dünyasındaki daralmaya rağmen kripto ekosisteminin en popüler uygulamaların bir olan Non-Fungible Token’lara olan ilgi artmaya devam ediyor.

Ünlü sanatçılar, sporcular, iş adamları ve gazeteciler gibi birçok sektör temsilcisi NFT’lerini pazara sürüyor. NFT ekosistemi yılın ilk altı ayında 25, milyar dolarlık dev bir hacme ulaştı.

Geçtiğimiz günlerde efsanevi boksör Tayson Fury, ‘Lineal by Tyson Fury’ isimli NFT’sini açık artırma ile satışa çıkardı. Geçtiğimiz hafta HoDooi.com tarafından yapılan satışta spor dünyası NFT’leri için bir rekor fiyat alındı.

Bkz: NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

‘Lineal by Tyson Fury’, bugüne kadar satılan en pahalı spor NFT’lerinden biri olarak yerini aldı. 987,000 dolara atılan NFT’nin sahibi NFT’nin kendisi ile fiziksel tokenleri de alacağını belirtti.

Tyson Fury tarafından imzalanmış bir büyük resimde alıcıya hediye olarak verildi. Alıcı aynı zamanda bir boks eldiveni ve Furry’den bir tebrik videosu alacak. Ünlü boksör yayınladığı mesajda açık artırmaya katılanlara teşekkür etti.

“Bu NFT düşüşü için tüm teklif sahiplerine, alıcılara ve platform HoDooi.com’a çok teşekkürler! HoDooi ekibiyle çalışmak harikaydı ve tek bir spor NFT’de en yüksek tekliflerden biriyle tarihin bir parçası olduğumuz için mutluyum!”

Ünlü boksörün NFT koleksiyonunun diğer parçaları şu anda HoDooi’de satışta.  Lineal by Tyson Fury gibi, Diamond, Platinum, Gold, Silver ve bronz kategorilerini içeren beşte beşlik koleksiyon da dünya çapındaki koleksiyonerlerden yoğun ilgi görüyor.

HoDooi.com CEO’su Matt Luczynski, yaptığı açıklamada “Tyson’ın NFT lansmanı ile rekorlar kırabildiğimiz için mutluyuz. HoDooi.com yolculuğuna daha yeni başladı ve kullanıcılarımız ve kripto alanı için saklayacak çok şeyimiz var!” dedi. 

Kaynak