MicroStrategy Bitcoin’den ne kadar zarar ettiğini açıkladı

MicroStrategy Bitcoin'den ne kadar zarar ettiğini açıkladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve iş zekası firmalarından biri olan Microstrategy, 2022’nin üçüncü çeyreğinde Bitcoin’den ne kadar zarar ettiğini açıkladı.

MicroStrategy Bitcoin’den ne kadar zarar etti?

Firmanın son kazanç raporunda, Microstrategy kıdemli başkan yardımcısı ve baş finans sorumlusu Andrew Kang, şirketin çeyrek boyunca Bitcoin’den ne kadar zarar ettiğini açıkladı.

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve iş zekası firmalarından biri olan Microstrategy, Bitcoin’in istikrarlı fiyatı nedeniyle düşük oranda değer azalışları kaydettiğini söyledi. Ve 2022’nin üçüncü çeyreğinde Bitcoin yatırımındaki değer düşüklüğü* zararının yalnızca 700.000 dolar olduğunu ve bunun, geçen yılın aynı döneminde kaydedilen 65 milyon dolarlık zarardan çok daha az olduğunu açıkladı.

“Bir aylık gerçekleşen volatilite ile ölçülen Bitcoin volatilitesi, geçtiğimiz çeyrekte S&P 500 ve NASDAQ gibi büyük hisse senedi endekslerinin altındaydı.”

İlginizi çekebilir:

MicroStrategy Bitcoin'den ne kadar zarar ettiğini açıkladı

 

Bu arada BTC geçtiğimiz çeyrekte 19.000 ile 23.000 dolar arasında işlem görüyordu. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada ise, 20,208$’dan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin fiyatında 20,000 dolardan yeni yükseliş girişimi: Güncel BTC teknik analizi


 

“Çeyrek boyunca, Bitcoin fiyatları *net defter değerimizin üzerinde kaldı, yaklaşık 17.600 dolarlık düşük fiyat – ve sonuç olarak, üçüncü çeyrekte dijital varlık yatırımımızda minimum düzeyde bir değer düşüklüğü zararı gördük.”

(*Net defter değeri, bir şirketin bilançosunda yer alan hesap defterlerine göre, şirket varlıklarının net değerini ifade eder. *Değer düşüklüğü zararı ise; Bir varlığın veya nakit bir değeri olan birimin defter değerinin geri kazanılabilir tutarı aşan kısmını ifade eder.)

Kang, firmanın, Bitcoin’in fiyat hareketini en büyük kripto paranın daha olgun yatırımcıları çektiğinin bir göstergesi olarak gördüğünü söylüyor.

“Bu son piyasa değişimini, Bitcoin’in yatırımcı tabanının ve kurumsal benimsemenin olgunlaşmaya devam ettiğine dair bir işaret olarak görüyoruz. Bu da onu geleneksel piyasa katılımcıları tarafından daha uygun ve kabul edilir kılıyor.”

MicroStrategy Bitcoin'den ne kadar zarar ettiğini açıkladı

Son birkaç yıldır Bitcoin yatırımlarıyla kripto sektörüne yönelik kurumsal katılıma hız kazandıran bu firmanın adını çok sık duyar olduk. Esasen MicroStrategy, sektordeki gelismeleri inceleyerek pazarlama ve is yonetimi konusunda veri ve bilgi aktaran profesyonel bir iş zekası şirketidir. Ancak Saylor ve ekibi, şirketin sermayesinden artan kısmını bir değer deposu olarak Bitcoin’e yatırıyor. Bu da şirketin hisse senedi fiyatının Bitcoin fiyatlarından etkilenmesine neden oluyor.

Bu arada salı günkü rapor, Phong Le’nin şirketin yönetimini CEO olarak devralmasından sonraki ilk kazanç raporuydu. Nitekim ağustos ayında CEO olarak görevinden ayrılan ve şu anda firmanın yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan MicroStrategy kurucu ortağı Michael Saylor, yeni pozisyonunun Bitcoin’in savunucusu olmaya daha fazla odaklanmasına izin vereceğini söylüyor.

İlgili:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
MicroStrategy Bitcoin’den ne kadar zarar ettiğini açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.