1. Anasayfa
  2. Coin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Son dakika FED faiz kararı Bitcoin piyasalarını çalkalıyor!

Son dakika FED faiz kararı Bitcoin piyasalarını çalkalıyor!

Son dakika FED faiz kararı Bitcoin piyasalarını çalkalıyor!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasaların merakla beklediği Kasım 2022 FED faiz kararı açıklandı! ABD Merkez Bankası yetkilileri, kalıcı enflasyonu dizginlemek için art arda dördüncü kez 75 baz puanlık artış kararı aldıklarını açıkladı. Ve Bitcoin piyasaları uzun zaman sonra volatileye yeniden kucak açtı.

FED faiz kararı Bitcoin piyasalarına volatilite getirdi!

FED faiz oranını art arda dördüncü kez 75 baz puan artırarak, kripto piyasalarında volatileye neden oldu.

Bitcoin (BTC) fiyatı, keskin bir şekilde yükselmeden ve 20,751$ ile yeni bir yerel zirveye ulaşmadan önce, saat 18:00 UTC’de Bitstamp borsasında 20.210$’a düştü. Cardano (ADA), XRP, Shiba Inu (SHIB) ve piyasa değeri bakımından diğer büyük altcoinler de adım adım BTC’yi takip ediyor.

 İlginizi çekebilir:

“Ufukta dev altcoin sezonu!” İşte boğa koşusunun başlayacağı tarih!

Son dakika FED faiz kararı Bitcoin piyasalarını çalkalıyor!

 

Bu arada S&P 500 ve diğer büyük borsa endeksleri de yüksek volatilite ile karşı karşıya kaldı.

Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), oybirliğiyle aldığı kararla, mart ayında sıfır ila %0,25 aralığında tuttuğu federal fon oranını %3,75 ila %4 aralığına taşıdı. 

FED güvercin para politikasına mı geçiyor? 

Yatırımcılar, Fed’in aralık ayında faiz oranını büyük olasılıkla 50 baz puan artıracağına inanıyor. Ancak güçlü istihdam rakamları, merkez bankasının art arda beş kez 75 baz puanlık artırıma gidebileceğini gösteriyor. Federal fon (Fed Funds) vadeli işlemlerine göre, yatırımcılar böyle bir senaryonun gelecek ay gerçekleşme olasılığının %98,4 olduğunu düşünüyor.

Aynı zamanda, en son FOMC açıklamasında yer alan bir ifade, muhtemelen daha küçük artışlarla ilgili ipuçlarına işaret ediyor. Ve bu da duyurunun ardından kripto ve hisse senetlerinin neden gün içi en yüksek seviyelerine yükseldiğini açıklayabilir.

İlginizi çekebilir:

     

    Etiketler: