1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. İşte Cardano fiyatının düşüşünü tetikleyen temel nedenler

İşte Cardano fiyatının düşüşünü tetikleyen temel nedenler

İşte Cardano fiyatının düşüşünü tetikleyen temel nedenler
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano fiyatı, 0,4400 dolarda direncin üzerine çıkamamasının ardından büyük satış pozisyonlarını tetiklemiş görünüyor. Akıllı sözleşme platformu, yatırımcılar kâra kilitlenirken artan genel baskıya boyun eğdi. ADA, 0,4000$’dan acil desteği geri almalı. Aksi takdirde, boğalar fiyatları tekrar yükseltmek için bir şans daha elde etmeden önce 0,3730 dolara kadar inebilir.

 Fed’in faiz kararı öncesi Cardano ticaret hacmi ne durumda?

ABD Fed (Federal Rezerv) çok beklenen faiz oranı kararını Çarşamba günü UTC saat 18.00’de açıklayacak. Piyasa katılımcıları, düzenleyicinin enflasyonu kontrol etme çağrıları arasında bu yıl aylarca süren faiz artırım serisine devam edip etmeyeceğini nefeslerini tutarak bekliyor. Faiz oranlarındaki %0,75’lik bir artış, yatırımcıların kriptolar gibi daha riskli varlıklardan uzak durmasıyla birlikte daha zor zamanlar anlamına gelecektir. Her ne kadar piyasalar son aylarda daha dirençli hale gelse de, belki de en kötünün şimdiden geride kaldığına işaret ediyor.

Cardano

Sekiz saatlik zaman çizelgesinden elde edilen teknik bilgiler, satıcıların en azından şimdilik dizginlere sahip olduğunu ortaya koyuyor. Cardano için görünüm, fiyatın 200 günlük EMA (Üssel Hareketli Ortalama) (mor renkte) ile güçlendirilmiş bir alan olan 0,4400 $ ‘lık dirençten çıktıktan hemen sonra düşüşe geçti. Yükselen bir kama deseni, daha düşük bir fiyat seviyesi bekliyor gibi görünen boğalar için durumu daha da kötüleştirdi. Modelin alt trend çizgisinin altında bir kırılma, düşüş hareketini doğruluyor ve ADA 0,37 dolar civarında desteğe doğru geri dönüyor gibi görünüyor.

ADA şimdi 100 günlük EMA’nın (mavi) ve 50 günlük EMA’nın (kırmızı) altında işlem görüyor. Kırılma noktasının altında %9.06’lık bir hareketle 0.3730$’a hareket etmesi bekleniyor. MACD (Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı) ve RSI (Göreceli Güç Endeksi) gibi diğer göstergelere bakıldığında, Cardano’nun fiyatı, özellikle Çarşamba günü, önümüzdeki seanslarda muhtemelen düşüş eğilimini sürdürecek.

ADA/USD eight-hour chart

MACD, Pazartesi günü 12 günlük EMA (mavi) 26 günlük EMA’nın (kırmızı) altına düştüğü için bir satış sinyalini doğruladı. Görüldüğü gibi, her iki çizgi de ortalama çizgiye doğru eğilim gösteriyor ve artan satış baskısını gösteriyor. Benzer şekilde, RSI, fiyattan olumsuz sapma ile ayıların sıkı tutuşunu teyit ediyor. Endeksin orta çizginin altındaki hareketi, satıcıların üstünlüğe sahip olduğunu ima ediyor.

Çoğu ADA adresi, MVRV’nin (Piyasa Değeri Gerçekleşen Değer) 1’in üzerine çıktığı 25 Ekim’den beri kârlıdır. Santiment’in bu metriği, tokenlerin en son hareket ettiği fiyatı ve mevcut piyasa değerini karşılaştırarak ADA sahiplerinin kar veya zararını izler. 1’in üzerindeki bir MVRV oranı, çoğu sahibinin kar elde ettiğini ve muhtemelen satacağını gösteriyor, bu da Endeks 29 Ekim’de 8.8’e ulaşır ulaşmaz Cardano fiyatındaki gerilemeyi açıklıyor.

cardano İşte Cardano fiyatının düşüşünü tetikleyen temel nedenler

Cardano balinalarının bir bölümü, Cardano’nun 2022 ayı piyasası ışığında rotasını tersine çevirmeye hazır olduğuna hala ikna olmuş değil. 100.000 ila 1.000.000 ADA tokenine sahip adreslerin sayısı, 30 günlük bir zirve olan 20.777’den düştükten sonra şimdi 20.600’e düştü. Boğaların Cardano’nun fiyatını yükseltme çabalarına rağmen, bu grubun satış çılgınlığı fiyat hareketini yukarıya doğru bastırabilir. Cardano’nun fiyatı tökezleyen bir bloğa çarptı ve tekrar yükselmeye kalkışmadan önce geri çekilmeye meyilli.

Kaynak

Etiketler: