1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Dev varlık yöneticisinden piyasalara can suyu olacak Bitcoin adımı!

Dev varlık yöneticisinden piyasalara can suyu olacak Bitcoin adımı!

Dev varlık yöneticisinden piyasalara can suyu olacak Bitcoin adımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan ve yönetimi altında 515 milyar dolarlık varlık bulunan Apollo Global Management Inc., kurumsal yatırımcılara kripto para hizmeti sunmaya başladı.

Apollo’dan kurumsal yatırımcılar için Bitcoin adımı

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden, yönetimi altında 515 milyar dolarlık varlık bulunan Apollo Global Management Inc, kurumsal yatırımcılara kripto seçeneği sunmaya başladı. Bu minvalde, dijital varlık platformu Anchorage Digital aracılığıyla müşterileri adına kripto depolamaya başladı. 

İlginç bir şekilde, bu adım kripto sektörü için zorlu geçen bir yılın ortasında geldi. En büyük dijital varlık olan Bitcoin (BTC), yatırımcıların artan enflasyon, faiz artışları ve döviz kurları gibi makro ekonomik koşullar hakkında giderek daha fazla endişe duyması nedeniyle 2022’nin başından bu yana %50’den fazla düşüş kaydetti. 

İlginizi çekebilir:

Dev varlık yöneticisinden piyasalara can suyu olacak Bitcoin adımı!

 

Sahip olduğu kripto varlık türlerini açıklamasa da Apollo, Anchorage ile ortaklığın geçen yılın ortalarına dayandığını ve o zamandan beri müşterilerinin kripto yatırımlarını en iyi nasıl koruyacağını araştırmaya başladığını söyledi. Ayrıca Apollo, Anchorage’ın Aralık 2021’de sona eren D Serisi fon toplama turuna katılmıştı.

Apollo’nun dijital varlıklar ekibinin COO’su Adam Eling kripto para ve Bitcoin adımı ile ilgili şunları söyledi:

“Blockchain teknolojisini uygulamanın yaratıcı yollarını araştırırken, müşteri varlıklarının korunması için Anchorage ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bu arada, Para Birimi Denetleme Ofisi’nden ulusal bir güven bankası sözleşmesine sahip bir kripto şirketi olan Anchorage Digital’in başkanı Diogo Mónica ise, kriptonun gelip geçici bir şey olmadığını ve çok uzun vadeli bir süreç olarak düşünülmesi gerektiğini dile getirdi. Aynı zamanda teknoloji ve büyük kurumlar için kısa vadede volatilitenin gerçekten önemli olmadığını söyledi.

Mónica ayrıca, Anchorage Digital’in gelecekte Apollo ortaklığının nasıl daha da genişletebileceği konusunda Anchorage’da görüşmelerin yapıldığını söyledi.

Bu arada nisan ayında Apollo, JPMorgan Chase’in (NYSE: JPM) eski bir yöneticisi olan Christine Moy’u işe aldı. Şirket genelinde dijital varlık stratejisinden sorumlu olacağı ve şirketin kripto para birimleri, blok zinciri ve Web3 ile ilgili yatırım kararlarında önemli bir rol oynayacağı belirtildi.

İlginizi çekebilir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.