1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Binance CEO CZ’den Elon Musk’a büyük teklif!

Binance CEO CZ’den Elon Musk’a büyük teklif!

Binance CEO CZ’den Elon Musk’a büyük teklif!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Twitter’ı satın alan Elon Musk’a büüyk bir teklif yaptı. Detaylar haberimizde.

Binance CEO’sundan Elon Musk’a büyük teklif!

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su olan “CZ” olarak bilinen Changpeng Zhao, Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’a önemli bir teklif yaptı.

Ünlü CEO, Musk’a Twitter’ı Web3’e dönüştürmesi için Elon’a yardım etmeye hazır olduklarını dile getirdi. 31 Ekim’de CNBC’de Squawk Box’a konuşan CZ, Binance’in Musk’ın Twitter’ı satın almasına 500 milyon dolar yatırım yaptığı anlaşmayı desteklemek için birçok nedenlerinin olduğunu belirtti.

İlgili: Web3 nedir, geleceği nasıl?

Binance CEO’su anlaşmayı destekleme nedenlerinden birinin Twitter’ın güçlü girişimciliğe sahip küresel bir özgür konuşma platformu olmasını gösterdi.  Ünlü isim, Twitter’ı ‘çok yoğun’ kullandığını da sözlerine ekledi.

Elon Musk

CZ ayrıca, kriptonun ekosisteminin özgürlük gibi hassas konular masada yer aldığını ve borsanın, bir ödeme aracı olarak kriptoyu benimsemesine yardımcı olarak Twitter’a da fayda sağlayabileceğini vurguladı.

“Konu ifade özgürlüğü olduğunda kriptonun masada oturduğundan emin olmak istiyoruz. Twitter’ı Web3’e getirmeye yardımcı olmak istediğimiz gibi daha taktik şeyler de var. Üyelik için ücretlendirme vb. gibi acil sorunların çözülmesine yardımcı olmak istiyoruz, bu, ödeme aracı olarak kripto para birimleri kullanılarak çok kolay ve küresel olarak yapılabilir.”

 

Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto para konusunda tutkulu olduğu bir sır değil, bu yüzden Binance’in desteğine vereceği cevap merak konusu.  Yakın zamanda yapılan bir araştırma, Musk’ın son birkaç yılda kripto para birimlerinden bahseden en popüler Twitter kullanıcılarından biri olduğunu ortaya koydu.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Twitter’da en sık paylaşılan ve son iki yılda en fazla etkileşim alan kripto ile ilgili gönderileri Elon Musk tweetledi. Bu tweetler çoğunlukla Bitcoin (BTC) ve meme token Dogecoin (DOGE) ile ilgili. Bu yüzden kripto para ekosistemi Musk’ın Twitter’ı satın alamasından dolayı beklentide.

 

Kaynak

 

Etiketler: