1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk Twitter’ı sonunda aldı! Dogecoin patladı!

Elon Musk Twitter’ı sonunda aldı! Dogecoin patladı!

Elon Musk Twitter’ı sonunda aldı! Dogecoin patladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk Twitter’ı aldı! Tesla CEO’su Twitter anlaşması ile büyüyen şirketler imparatorluğuna bir teknoloji devini daha ekleyerek, Dogecoin’e başlattığı ralliyi sürdürmesi için ilham verdi.

Elon Musk Twitter’ı neden aldı? Dogecoin neden yükseldi?

Elon Musk Dogecoin (DOGE)’e pump yaptıran Twitter anlaşmasına son noktayı koydu! Reuters tarafından yayınlanan yeni bir habere göre; milyarder iş adamı, kısa süre önce sosyal medya devi Twitter’ın milyarlarca dolarlık satın alma işlemini tamamladı ve şirketin başına geçerek, çok sayıda yönetici ve çalışanı işten çıkardı.

 

Elon Musk Twitter'ı sonunda aldı! Dogecoin patladı!

 

İlgili: Elon Musk Twitter anlaşması öncesi yine gündemde! – Çok konuşulan tweete ünlü isimden yanıt!

Satın alma işleminin hemen ardından Musk, 111 milyon Twitter takipçisine “kuş artık özgür” dedi.

Ünlü CEO, insanlığın fikirlerin özgürce tartışılabileceği bir alana ihtiyacı olduğuna inandığı için Twitter’ı aldığını söylüyor.

 

 

 

“Twitter’ı almamın nedeni, çok farklı inançların şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir dijital yaşam alanına sahip olmanın uygarlığın geleceği için önemli olmasıdır.”

Haberin hemen ardından, popüler meme tokeni DOGE bir kez daha yükselerek, son 24 saatin en düşük seviyesi olan 0.0729’dan yaklaşık %12’lik bir artışla 0.0877’ye çıkardı. Şu an ise, CoinMarketCap verilerine göre 0,1017 dolardan işlem gören meme coinde son 24 saatlik artış oranı %28; son bir haftalık artış oranı ise %72’lere ulaştı.

Esasen Dogecoin, Musk’ın 44 milyar dolarlık devasa anlaşmayı tamamlamadan sadece bir gün önce, Twitter’ın San Francisco’daki merkezini ziyaret etmesinin ardından bir ralli başlatmıştı.

Bu ralli sırasında DOGE, %14,8’lik bir artışla 0,063$’dan son yedi günün en yüksek seviyesi olarak 0,072$’a fırladı. 

İlginizi çekebilir:

Günün büyük haberi! Visa kripto para cüzdanı için düğmeye bastı!

Ufukta dev altcoin sezonu!” İşte boğa koşusunun başlayacağı tarih!

Peki DOGE neden yükseldi?

Daha önce Musk, ödemelerin temelde dijitalleştirildiğini ve Twitter’ın da dijital ödemelere izin vermesi gerektiğini söylemişti.

Şu anda Twitter, kullanıcıların Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) anlık olarak dünya çapında transfer etmesine olanak tanıyan bir özelliğe sahip.

Musk, Dogecoin’i özel olarak bahşiş özelliğine dahil etmekten bahsetmemiş olsa da geçmişte büyük ölçüde meme coine övgüler dizmesi, yatırımcıların protokole DOGE’yi de ekleyeceğini tahmin etmelerini sağladı.

Bu arada KoinMedya olarak dün, DOGE grafiğinde müthiş bir yükselişe işaret eden bir formasyondan bahsetmiştik.

Şöyle ki; bu haftanın başlarında Smart Contractor olarak tanınan bir kripto analisti, Dogecoin’in Bitcoin grafiğinde yukarı yönlü bir kırılmaya hazırlandığını söyledi. Twitter’da takipçilerine popüler memecoinin yaklaşık bir yıldır ters omuz baş (TOBO) modeli oluşturduğunu söyleyen analist, Bitcoin (DOGEBTC) paritesinde “çılgın bir yükseliş” gördüğünü ifade etti.

İlgili: DOGE için müthiş yorum: Şimdiye kadarki en çılgın boğa görünümü!