1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Visa’dan heyecan veren kripto para adımları!

Visa’dan heyecan veren kripto para adımları!

Visa’dan heyecan veren kripto para adımları!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ödeme devi Visa, son günlerde heyecan veren kripto para adımları atıyor. Visa kripto para cüzdanları ve metaverse için ticari sicil başvurusu yaptı. Detaylar haberimizde.

Visa’dan heyecan veren kripto para adımları!

Ödeme devi Visa, son zamanlarda kripto para ekosistemindeki etkinliğini artırmak için daha büyük bir hamle yapıyor. Visa, geçtiğimiz ay FTX borsası ile iş birliği yaparak 40 ülkede geçerli olacak kripto ödeme kartı sunacağını açıklamıştı.

Visa, kripto para sistemine yatırımlarına devam ediyor. Dünyanın önde gelen ödeme platformu olan şirket, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) dijital cüzdanlar, NFT’ler ve Metaverse ile ilgili iki ticari marka başvurusunda bulundu.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Bu hafta başlarında Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) sunulan kayıtlar başvuruları doğruladı. Dosyalar ayrıca Visa’nın “kullanıcıların eğlence, boş zaman veya eğlence amaçlı etkileşimde bulunabileceği sanal ortamlarda” aynı adı taşıyan metaverse’yi keşfetmeyi planladığını da gösterdi.

visa kripto severlere müjde

Başvuru onaylanırsa Visa, dijital işlemleri yönetmek ve kripto para birimlerini denetlemek için bir yazılım da sunabilecek.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Ödeme devinin bu alandaki en büyük rakibi olan Mastercard’da kripto para ekosistemine büyük yatırımlar yapıyor. Mastercard, logosunu meta veri tabanında ve NFT’lerde kullanmak için Nisan ayında USPTO’ya başvuruda bulunmuştu.

NFT kripto para

Visa ayrıca yatırım bankacılığı devi JP Morgan ile ortaklık kurdu. Her iki kuruluş da sınır ötesi işlemlere yardımcı olmak için özel blok zincirleri üzerinde çalışacak. Geçen yıl Visa, 60’a yakın ünlü kripto şirketiyle ortaklık kurmuştu. Bunların içerisinde Coinbase, Binance ve Crypto.com ve FTX gibi sektörün önde gelen şirketleri de bulunuyor.

Kaynak

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.