1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Instagram ve JPMorgan’ın kullandığı kripto parada %200 ralli beklentisi

Instagram ve JPMorgan’ın kullandığı kripto parada %200 ralli beklentisi

Instagram ve JPMorgan’ın kullandığı kripto parada %200 ralli beklentisi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev kuruluşlardan Instagram ve JPMorgan’ın benimsediği ve kullanmaya başlayan bir kripto parada yüzde 200 oranında bir ralli beklentisi var. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Instagram ve JPMorgan’ın kullandığı kripto parada %200 ralli beklentisi

Polygon (MATIC), son 24 saatte büyük coinler arasında en yüksek performansa sahip kripto paralardan biri olarak dikkat çekiyor. Bunun başlıca sebebi ise Instagram ve JPMorgan’dan gelen duyurulardan sonra piyasanın MATIC coine odaklanması.

Polygon’un büyük şirketlerle ortaklığı

Polygon’un dikkat çektiği ortaklıklardan biri Instagram’ın üst kuruluşu olan Meta ile yapılan iş birliği. Meta, Polygon’u non-fungible token (NFT) projesi için ilk ortak olarak seçti. Bu proje ile kullanıcılar sosyal medya üzerinden dijital koleksiyonları alıp satabilecek ve hatta NFT’ler oluşturabilecek.

Diğer yandan bankacılık devi JPMorgan da Polygon’u blockchain üzerinde ilk canlı ticareti gerçekleştirmek için kullandı. Bu işlemin değerinin 71,000 dolar olduğu açıklandı. Böylece kripto paraların geleneksel finansal çerçeveye entegrasyonu ile ilgili somut adımlar atmış oldu.

İlgili – Bitcoin satıcılarında 4 yılın en büyük yorgunluğu: BTC fiyatı için ne anlama geliyor?

MATIC, Polygon blockchain ekosisteminin kullanım ve taking tokeni. MATIC fiyatı bu duyurulardan sonra yüzde 13 oranında yükselerek 0.985 dolara ulaştı. Böylece günlük işlem hacminde de dikkat çeken bir artış var.

Instagram ve JPMorgan’ın kullandığı kripto parada %200 ralli beklentisi

MATIC/USD günlük fiyat grafiği Kaynak: TradingView

MATIC fiyatı Haziran’ın ortasındaki dip seviyeden sonra toparlanmaya çalışıyor. O zamandan bu yana MATIC fiyatı yüzde 200’den fazla değer kazandı. Şimdi gelen bu pozitif haberlerden sonra MATIC fiyatı önümüzdeki aylarda daha fazla yükselmeye devam edebilir.

Teknik analizler ise MATIC fiyatında oluşan formasyonun fiyatın bir dip oluşturduğunu gösteriyor. Bundan dolayı 2023’ün birinci çeyreğinin sonuna kadar MATIC fiyatı yüzde 200 oranında ralli yapacak beklentisi yüksek.

İlgili – Bloomberg analistinden yükselecek 2 kripto para açıklaması

Kaynak

Etiketler: