1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin satıcılarında 4 yılın en büyük yorgunluğu: BTC fiyatı için ne anlama geliyor?

Bitcoin satıcılarında 4 yılın en büyük yorgunluğu: BTC fiyatı için ne anlama geliyor?

Bitcoin satıcılarında 4 yılın en büyük yorgunluğu: BTC fiyatı için ne anlama geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) fiyatı için satıcılar son yılların en büyük tükenmişliğinin sinyalini veriyor. On-chain veriler üzerinden bu durumun BTC fiyatı için ne anlama geldiğine bakalım.


Bitcoin satıcılarında 4 yılın en büyük yorgunluğu: BTC fiyatı için ne anlama geliyor?

Bitcoin (BTC) satıcıları henüz kesin bir şekilde teslim olmadı. Ancak mevcut trendler tipik bir ayı piyasası sonunun işaretlerini veriyor.

On-chain analiz şirketi Glassnode’un verilerine göre, satıcıların davranışları, makro planda bir fiyat dip formasyonu oluştuğunu gösteriyor.

BTC satıcıları ayı piyasası dibine yaklaşıyor

Bitcoin ayı piyasasının dibe yakın olduğu ile ilgili yeni bir işaret geldi. Glassnode, BTC ağının şu an düşük volatilite ve yüksek on-chain kayıplardan oluşan bir “mükemmel fırtınayı” atlattığını bildiriyor.

Bu nedenle Satıcı Tükenme Sabiti, uzun süredir görülen en düşük seviyede dolanıyor. Bu endeks, bir aylık devam eden volatilitenin ile on chain işlem karlılığı üzerinden hesaplanıyor.

İlgili – 20,000 doları test eden Bitcoin fiyatında düşüş durdu mu? Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin satıcılarında 4 yılın en büyük yorgunluğu: BTC fiyatı için ne anlama geliyor?

Satıcı Tükenme Sabiti (Seller Exhaustion Constant) grafiği Kaynak: Glassnode / Twitter

Glassnode, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, söz konusu satıcı tükenmişliği verisinin bu kadar düşük seviyelerde olmasının çok nadir olduğunu belirtiyor. Şimdiye kadar ise sadece yedi defa bu kadar düşük oldu. Bunlardan altısından ise ardından yukarı yönlü volatilite geldi. Bu da Bitcoin’in yakında ayı trendini sona erdirebileceği anlamına geliyor. Şöyle deniliyor:

“Bitcoin satıcı tükenmişliği sabiti, Kasım 2018’den bu yana görülen en düşük seviyesini kaydetti.”

Başka bir on-chain analiz platformu Checkmate ise bu tartışma üzerinden böyle bir gelişmenin ayı piyasası için tipik olduğunu vurguluyor. Buna göre böyle veriler “dibin yakın olduğu” zamanlarda ortaya çıkıyor.

Satıcı Tükenme Sabiti (Seller Exhaustion Constant), popüler Puell Multiple göstergesinden sorumlu olan ARK Invest ve David Puell tarafından oluşturulmuştu.

İlgili – Bloomberg analistinden yükselecek 2 kripto para açıklaması

Kaynak

Etiketler: