Analistten Bitcoin için son bir şok ve korku senaryosu!

Analistten Bitcoin için son bir şok ve korku senaryosu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir kripto analisti, kriptolar için ayı piyasasının bitmediğini ve makroekonomik güçlerin muhtemelen fiyatları bir kez daha düşüş trendine sürükleyeceğini iddia ediyor. İşte analistin Bitcoin için gerçekleşmesini beklediği şok ve korku senaryosu!

Bitcoin için ayı piyasası bitti mi?

YouTube üzerinden piyasa değerlendirmesi yaptığı yeni bir videoda Nicholas Merten, takipçilerine ABD Merkez Bankası’nın kısa vadede şahin duruşundan vazgeçmeyeceğini ve bunun da kripto gibi riskli varlıklar üzerinde daha fazla düşüş baskısı oluşturacağını söyledi.

“Bu düzeltme döneminin sonunu görmeden önce biraz daha şoka ve korkuya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.”

İlgili: Son dakika FED faiz kararı Bitcoin piyasalarını çalkalıyor!

 

Analistten Bitcoin için son bir şok ve korku senaryosu!

İlginizi çekebilir:

Merten, yeşil mumların şu an için pozitif bir piyasa dönüşü oluşturmadığını ve Bitcoin için 200 günlük hareketli ortalamanın, 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıkmadığını; bunun da genellikle yatırımcıların dip fiyatlardan satın aldığında ortaya çıktığını söylüyor.

 


 

“Boğa piyasalarını harekete geçiren, long pozisyon açmanın zamanının geldiğini ve ayı piyasasının bittiğini gösteren şey, %10 ila %20’lik ilk mumlardır. Bunu henüz görmedik. Ve 200 günlük hareketli ortalamanın 200 haftalık hareketli ortalamayı geçtiğine ilk kez şahit olmak üzereyiz. Burada bunu ilk defa görüyoruz.

200 günlük hareketli ortalama her seferinde yavaş yavaş yukarı çıkar ve bu haftalık hareketli ortalamanın üzerinde yükselmeye başlardı. Çünkü bu, eskiden bir dipten satın alma fırsatıydı. Bu kez Bitcoin, haziran ayından bu yana 200 haftalık hareketli ortalamanın altında seyrediyor. Bu korku çığlığının işaretidir. Bitcoin tarihi boyunca bunu hiç görmedik, bu kadar uzun süre hareketli ortalamanın altında kalmadı.”

Merten, yatırımcılar faiz oranları yükseldiğinde kripto gibi riskli varlıklardan çekilme eğiliminde olduğunu ve bu yüzden de FED’in şahin para politikasının düşüş eğilimindeki kripto piyasasını olumsuz etkileyeceğini söylüyor.

“Bence bu, piyasanın, özellikle en riskli varlıklarda, Fed’in sadece faiz oranlarında değil, aynı zamanda bilançosunda da sıkılaştırmaya devam etme olasılığının çok daha yüksek olduğunu fark etmeye başladığının göstergesi. Enflasyonu dizginlemek istiyor. Yine, Fed’e kalmış. Ve Fed, tarihi boyunca zaman zaman çark etti ve değişti. Tarih boyunca birçok kez söylediğinden başka bir şey yaptı.

Ama burada bir şey farklı. Fed’in her zaman kendi ekseni etrafında döndüğü zamanlardaki boğa piyasalarında olduğu gibi, geçen yıl boyunca Fed, uzmanlara ve piyasa uzmanlarına karşı bile sıkılaştırmaya, sıkılaştırmaya ve sıkılaştırmaya devam edeceğini çok net bir şekilde dile getirdi.”

(Bitcoin yazımızı yayına hazırlarken CoinMarketCap verilerine göre 20.552 dolardan işlem görüyor.)

 İlginizi çekebilir:

“Ufukta dev altcoin sezonu!” İşte boğa koşusunun başlayacağı tarih!

Dev varlık yöneticisinden piyasalara can suyu olacak Bitcoin adımı!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Analistten Bitcoin için son bir şok ve korku senaryosu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.