1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Michael Saylor’a göre bu adım trilyon dolarlık bir hata!

Michael Saylor’a göre bu adım trilyon dolarlık bir hata!

Michael Saylor’a göre bu adım trilyon dolarlık bir hata!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MicroStrategy CEO’su Michale Saylor, Bloomberg mülakatında Çin’in son dönemlerde kripto üzerine uyguladığı baskıları değerlendirdi. Detaylar haberimizde.

Michael Saylor’a göre bu adım trilyon dolarlık bir hata

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, düşüş devam ederken Bitcoin almaya evam ediyor. Saylor’un Bitcoin’e inancı tam. Galaxy Digital bu hafta 13,000 BTC daha alarak toplam BTC varlıklarını 100,000 üzerine çıkardı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Her fırsatta geleceğin Bitcoin’de olduğunu vurgulayan Michael saylor, bu hafta yapılan bir Bloomberg mülakatında, Çin’in son dönemlerde kripto paralar üzerinde kurduğu baskıya da değindi. Milyarder iş insanı Çin’in bu baskılarını “trilyon dolarlık bir hata” olarak değerlendiriyor.

“Birincil dinamik (piyasaya yön veren) Çin göçüdür. Çin’den sermaye ve madenciliğin zoraki ve ani bir çıkışı var ki bu biraz sürpriz oldu. Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yıldan yıla %100 büyüyerek yılda 10 milyar dolar üretiyorlardı. Bitcoin’in büyüme oranı göz önüne alındığında bunun trilyon dolarlık bir hata olduğunu düşünüyorum”.

Michael Saylor, son dönemlerde yaşanan düşüşe rağmen agresif satın alma isteğini de değerlendirdi. Saylor, satın almaların 10 yıldan fazla bir süreyi kapsadığını belirtti.

“Bitcoin, mülkün kaydileştirilmesidir. Altının, gayrimenkulün ve diğer mülk varlıklarının, koleksiyon ve sanat eserlerinin değerini emiyoruz, onları bir blok zincirine koyuyoruz ve insanlara dağıtıyoruz. Bu uzun vadeli bir trend, mülkünüzü sırtınızda taşımaktan bir milyon kat daha verimli.”

ABD’de yapılabilecek olası düzenlemeler konusunda da fikrini dile getiren ünlü CEO, Biden yönetimindeki yeni düzenleyicilerin Bitcoin konusunda daha ilerici ve aydınlanmış olduğuna inandığını ifade etti.

Kaynak

Etiketler: