1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Michael Saylor, Bitcoin’in geleceğine ilişkin açıklamalar yaptı!

Michael Saylor, Bitcoin’in geleceğine ilişkin açıklamalar yaptı!

Michael Saylor, Bitcoin’in geleceğine ilişkin açıklamalar yaptı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü Bitcoin boğası Michael Saylor, Bitcoin’in insanların emeklilik planları arasında yer alması gerektiğini savundu. Detaylar haberimizde.

Michael Saylor, Bitcoi’in geleceğine ilişkin açıklamalar yaptı!

Bitcoin, son saatte, %8,36 değer kaybetti ve 37,000 doların altına geriledi. Lider kripto para biriminin toplam değeri uzun bir süre sonra 700 milyar doların altına geriledi. BTC’deki satış baskısı devam ederken kritik destek noktaları bir bir ayılar tarafından alınıyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Yazının kaleme alındığı anlarda 36,358 dolardan işlem gören BTC, son 3 ayda gördüğü en düşük seviyeye çok yakın. 24 Şubat’ta, 35,000 dolar seviyesine gerileyen Bitcoin, satış baskısı devam ederse bu seviyenin altına düşebilir ve 2022 yılının en düşük fiyatını görebilir.

Günlük Bitcoin fiyat hareketleri

Michael Saylor, Bitcoin’in geleceğine ilişkin açıklamalar yaptı!

BTC, volatil fiyat hareketleri göstermesine rağmen Bitcoin boğası Michael Saylor, Bitcoin’e olan inancını hiç kaybetmedi. Öyle ki Microstrategy, Bitcoin rezervlerini artırmaya devam ederken Saylor, BTC’nin insanların emeklilik planları arasında yer alması gerektiğini savunuyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Saylor, Fidelity Investments’ın 401(k) planları için bir Bitcoin (BTC) seçeneği başlatma kararının ardından insanların emeklilik portföylerine kripto para eklemeleri gerektiğini belirtti.

Microstrategy’nin salı günkü Q1 kazanç konferansı görüşmesi sırasında konuşan ünlü CEO, önde gelen kripto para biriminin altından çok daha iyi bir varlık olduğunu tekrar etti.

“Buna dijital altın demek yetersiz kalır. Gerçekten de dünya tarihinin en zor parası. Ama eğer nesiller boyu serveti düşünüyorsanız ve torunlarınız için bir şey bırakmak istiyorsanız veya bir emeklilik fonu istiyorsanız, Bitcoin o şeydir.”

İnsanlar mevcut ekonomik koşullar nedeniyle hisse senetlerine ve tahvillere para koymaktan korktukları söyleyen Saylor, Bitcoin’in, emeklilik yatırımı yapmak için en az riskli varlık olduğunu ifade etti.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Microstrategy, şu anda 5,12 milyar dolar değerinde 129.218 Bitcoin’e sahip. Saylor, yazılım firmasının şu anda kripto varlığını uzun vadeli edinme ve tutma stratejisine atıfta bulunarak BTC satışı yapmayı planlamadığını da belirtti.

Kaynak