1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. MARVEL, NFT’leri geliyor, nadir çizgi roman avı başlayabilir!

MARVEL, NFT’leri geliyor, nadir çizgi roman avı başlayabilir!

MARVEL, NFT’leri geliyor, nadir çizgi roman  avı başlayabilir!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Marvel Entertainment şirketi, NFT dünyasına adım attığını duyurdu.

MARVEL, NFT’leri geliyor, nadir çizgi roman avı başlayabilir!

Walt Disney’in sahibi olduğu ve Captain Amerika, Iron Man, Spider Man, Hulk gibi karakterleri ve Avangers çizgi roman ve sinema filmleriyle tüm dünyada çok geniş bir hayran kitlesine sahip olan MARVEL, NFT alanına gireceğini duyurdu.

Bundan sonra Marvel hayranları, resmi Marvel NFT’lerini dijital çizgiroman ve diğer bazı yeni ürünleri satın alabilecekler.

 

Marvel Entertainment to Launch NFTs — Fans Can Soon Hunt for Rare NFT Comic Books

 

Marvel, Veve uygulaması üzerinden Dijital NFT ve Koleksiyon ürünleri yayımlayacak

Çizgi roman ve sinema devi Marvel Entertainment, Perşembe günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre NFT’lere giriyor. Duyuru, Marvel’in dijital koleksiyon, dijital çizgi roman ve diğer NFT ürünlerini piyasaya sürmeyi hedeflediğini belirtiyor.

Marvel çizgi romanları 1939 yılından beri piyasada ancak şirket, 1998 yılında eğlence sektörüne girerek kendisini büyüttü. Yaklaşık 1786 çalışanı olan Marvel Entertaintment yıllık 366 milyon dolarlık gelire sahip.

Marvel NFT çıkarabilmek için Veve uygulamasını yöneten Orbis Blockchain ile işbirliğine gitti. Android ve IOS üzerinde kullanılabilen uygulama üzerinden Marvel hayranları NFT ürünleri alıp-satabilirler.

Yapılan açıklamada ayrıca, kullanıcıların Veve uygulaması üzerinden “çok nadir” ve “gizli” NFT çizgi roman koleksiyon ürünlerine de ulaşabilecekler. Veve uygulaması üzerinden NFT satın alabilmek için Veve’nin yerel tokeni olan GEM coin kullanmak gerekecek.

Marvel Entertainment’ın iş geliştirme ve stratejiden sorumlu başkan yardımcısı Daniel Fink, konuyla ilgili şunları söylüyor:

NFT’ler aracılığıyla hayranların gerçekten toplayabileceği, paylaşabileceği kişisel ve etkileşimli dijital koleksiyonlardan başlayarak Marvel fandomunun sınırlarını genişletmeyi umuyoruz. Daha önce yapamadıklarınızın tadını çıkarın.

 

 

İlgili: NFT’nin yükselişi durdurulamıyor!

İlgili: NFT Rehberi: Non Fungible Token (Değiştirilmez Token) nedir?

Kaynak

Etiketler: