1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Michael Saylor’dan şok Dogecoin açıklaması!

Michael Saylor’dan şok Dogecoin açıklaması!

Michael Saylor’dan şok Dogecoin açıklaması!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin boğası Michael Saylor, katıldığı programda Dogecoin hakkında konuştu. Detaylar haberimizde.

Michael Saylor’dan şok Dogecoin açıklaması

Bitcoin’e verdiği destekle bilinen MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor son zamanlarda en çok konuşulan kirpto paralardan bir olan Dogecoin ile ilgili konuştu.

Ünlü CEO, NorthmanTrader Sven Henrich ile yaptığı röportajda Dogecoin’i Las Vegasta kumar oynamakla karşılaştırdı.Saylor, “Elon Musk Saturday Night Live’a çıkmadan önce Dogecoin alacağım. Vegas’a gideceğim ve Black üzerine bahse gireceğim” dedi.

Saylor, tüm birikimlerini yatırıp fakirleşilmediği sürece Dogecoin gibi meme kriptolar ile bu tür riskleri almanın mantıksız olmadığını düşündüğünü belirtti. İnsanların geleneksel finans sistemi araçlarına yatırım yapmak yerine daha fazla risk aldıklarını ve bunun da anlaşılır olduğuna dikkat çekti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

“Yetişkinlere ne yapacaklarını söyleyemeyiz. Spor sonuçlarıyla bahis yapamak isterlerse, Vegas’ta kumar oynamak isterlerse veya bir meme üzerinde risk alırlarsa bu onaların tercihidir ve ailelerini fakirleştirmeyeceklerse etik dışı değildir.” 

Saylor, gelecek vaat eden şirketlere veya kullanım durumları ile kripto para birimlerine para koyanların aslında bir yatırım yaptığını ifade ediyor. Michale Saylor aynı zamanda düzenleyicilerin belirsizliklerinin tüm kripto para piyasası üzerinde bir baskı oluşturduğunu belirtiyor. Merkezi olamayan borsaların ve uygulamaların çok iddialı olduklarını söyleyen Saylor, düzenleyici risk oluşturduklarını sözlerine ekledi.

“Düzenleyiciler şu anda Londra’da Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemleri sunan borsalardan memnun değillerse, Bitcoin/Ethereum vadeli işlemleri sunan DeFi borsalarından kesinlikle memnun olmayacaklar.”    

Saylor’a göre, önde gelen stablecoin Tether’in merkezi olmayan yapısıyla merkez bankası resmi dijital para birimleri (CBDC) için bir tehdit oluşturuyor. Bu nedenle kripto düzenlemesinin kaçınılmaz olduğunu, Bitcoin ve Ethereum’un da bu Tether FUD’undan dolayı dalgalanma yaşayacağını düşünüyor.

Kaynak