1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. JPMorgan’dan Bitcoin ayı piyasası ne zaman bitecek tahmini
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

JPMorgan’dan Bitcoin ayı piyasası ne zaman bitecek tahmini

JPMorgan’dan Bitcoin ayı piyasası ne zaman bitecek tahmini
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Global yatırım bankası JPMorgan analisti, Bitcoin fiyatının mevcut ayı durumundan ne zaman kurtulacağı ile ilgili tahminini ve görüşlerini paylaştı. Bunun için BTC hakimiyeti indikatörüne bakmak gerektiğini de vurguluyor.


JPMorgan analistinden Bitcoin hakimiyeti ve toparlanma tahmini

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, CNBC’ye bir röportaj vererek, mevcut Bitcoin ayı piyasası ile ilgili görüşlerini paylaştı. Ona göre BTC fiyat düşüşü muhtemelen kripto paranın hakimiyeti yeniden yüzde 50’nin üzerine döndüğünde bitecek. Şöyle açıklıyor:

“Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin payı konusundaki sağlıklı rakam yüzde 50’nin üzerinde olması. Ayı aşamasının bitip bitmediğini bilmek için izlememiz gereken başka bir indikatör (Bitcoin hakimiyeti) de bu.”

JPMorgan analisti, Bitcoin’in göreceli olarak düşük piyasa hakimiyetinin negatif bir sinyal olduğunu söylüyor. Ona göre bu düşük piyasa payı, BTC’ye olan ilginin azaldığını gösteriyor. Yine de Panigirtzoglou, Bitcoin’in piyasa payının son haftalarda yükseldiğine de dikkat çekiyor.

Bitcoin.com Markets’in verilerine göre, Bitcoin’in hakimiyeti şu an yüzde 46 civarında ve BTC fiyatı da 34,609 dolarda.

Buna ek olarak JPMorgan analisti büyük yatırımcıların dipten Bitcoin alması ile ilgili az da olsa işaretler gördüğünü belirtiyor. Şöyle diyor:

“Son üç haftada Ethereum fonlarına olan akış yavaşladı ve aynı zamanda Bitcoin fonlarına olan akış da iyileşti. Bu da bazı kurumsal yatırımcıların Bitcoin satın almak ve diğer kripto para birimlerini satmak için bir değer fırsatı gördükleri anlamına geliyor.”

Geçen hafta ise başka bir JPMorgan analisti, her ne kadar henüz sağlıklı olmasa da kripto para piyasasının iyileşmeye başladığını söylemişti. Dahası, kripto para piyasasının hala zorlu bir süreçten geçtiğini de söyleyerek daha fazla satışlar olabileceği konusunda da uyardı.

İlgili – JPMorgan’dan yüreklere su serpen haber: Bitcoin ve kripto paralar…

Panigirtzoglou daha önce yaptığı açıklamada, Bitcoin vadelileri trendlerinde “olağan dışı bir gelişme” olduğunu söylemişti. Sürekli geriye dönüşlerin piyasa için negatif bir sinyal olduğunu belirtmişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: