1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’ın 1 doları görme şansı ne?

Ripple’ın 1 doları görme şansı ne?

Ripple’ın 1 doları görme şansı ne?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir zamanlar ilk 3’ün müdavimlerinden olan Ripple XRP, yazının kaleme alındığında 7’inci sırada işlem görüyor. XRP tekrardan 1 dolara çıkar mı?


Ripple’ın 1 doları görme şansı ne?

XRP, 4 Haziran’da 1 dolarlık desteği kaybetti. Bu tarihten sonra 50 cent’e kadar geriledi. 22 Haziran’da XRP, 50 cent’i görerek mart ayı fiyat seviyesine geri döndü. XRP yazının kaleme alındığı saatte 68-69 cent bandında hareket ediyor. Ripple tekrardan 1 doları görebilir mi? Ripple’ın 1 doları görmesi için yaklaşık %40 değer kazanması gerekiyor.

Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

ripple 1 dolar Ripple’ın 1 doları görme şansı ne?

Ripple fiyatlarını önümüzdeki günlerde etkileyebilecek 3 önemli dışsal faktörden söz edilebilir: Bitcoin fiyatları, SEC davası ve Ripple’ın emanet hesapları.

Ripple, Temmuz ayının başında emanet hesaplarında kilitli duran 1 milyar adet XRP’yi (700 milyon dolar) serbest bıraktı. Bu kadar yüklü miktarda XRP’nin piyasaya sürülmesi, fiyatların yukarı yönlü direncini zayıflatıyor.

Lütfen Bkz: XRP’si olanlar! Ripple şirketi ARGE parasını sizden alıyor. Bizden söylemesi!

Ripple fiyatlarını olumlu/olumsuz etkileyebilecek diğer gelişme ise Ripple’ın SEC davası. Ripple bu davalara bir avukat ordusu ile giriyor. İyi bir savunma ve mahkeme sunulan yeni bir dosyanın Ripple lehine gelişmesi, kamuoyuna Ripple zaferi olarak sunuluyor. Bu haberlere XRP fiyatları anlık pozitif tepki gösteriyor.

Son olarak Ripple fiyatlarını olumlu etkileyecek en önemli faktörün ise Bitcoin fiyatları ve piyasanın genel durumu olduğunu söylememiz gerekiyor. Bitcoin fiyatları, altcoin’ler için piyasa yapıcı bir özelliği var. Altcoin fiyatları ile Bitcoin fiyatları arası uzun vadeli güçlü ve pozitif bir korelasyon söz konusu.

Aşağıdaki grafikte Saif Naqvi’nin Ripple fiyat analizini görüyoruz. Analize göre Ripple fiyatları simetrik üçgen formu içerisinde sıkışıyor. Naqvi’ye göre parite, üçgeni kırarak hızlı biçimde 80 cent’i görebilir. Böylece 1 dolarlık hedef daha ulaşılabilir hale gelecektir.

ripple 1 dolar Ripple’ın 1 doları görme şansı ne?

RSI değerlerinin trend değişim bölgesinden uzak olması ve MACD değerlerindeki hafif yükselen trend Naqvi’nin öngörüsünü destekliyor.

Kaynak