Loading...
btc
BTC
0.08%
Bitcoin
65.026,10 USDT
eth
ETH
-1.1%
Ethereum
3.521,23 USDT
bch
BCH
0.8%
Bitcoin Cash
392,07 USDT
xrp
XRP
-0.52%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.65%
Litecoin
74,99 USDT
bnb
BNB
-1.19%
Binance Coin
592,19 USDT
sol
SOL
-1.38%
Solana
133,75 USDT
avax
AVAX
2.7%
Avalanche
27,67 USDT
ada
ADA
0.7%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.53%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.52%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.29%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD’den Bitcoin madencilerine: “Seni istiyorum!”

ABD Bitcoin madenciliği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madenciliğinde %60-%70 oranında tekele sahip olan Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklamasından sonra madenciliğin yeni adresi belli oldu!


ABD’den Bitcoin madencilerine: “Seni istiyorum!”

Çin’den ABD’ye yoğun göç yaşanıyor. Bu göçün adı; Bitcoin madencilik göçü! Çin radikal bir karar alarak Bitcoin madenciliğini yasakladı. Kimi analistlere göre Çin’in bu hamlesi uzun vadede Bitcoin’in lehine gelişebilecek bir olay. Zira madenciliğin %70’lere varan oranda bir ülkeden kümeleşmesi, Bitcoin’in merkeziyetiz yapısına zarar veriyordu. Merkezîleşen madencilik, beraberinde bazı riskleri de taşıyordu. Bilindiği üzere 51 atağı olarak adlandırılan olayda madencilik hash gücünün %51’ini kontrol eden oluşumlar, ağı istedikleri gibi manipüle edebiliyorlar. Şu ana kadar olmasa da %70 oranında Çin Bitcoin madenciliği her zaman bu riski taşıyordu.

ABD, Çin tarafından oluşan bu boşluğu doldurmak için oldukça istekli. Wyoming Eyaleti Senatörü Cynthia Lummis, bir paylaşımında açık şekilde tüm Bitcoin madencilerine davetiye gönderdi. “Sizleri Wyoming’de istiyoruz” açıklamasında bulundu. Aşağıda Senatör Lummis’in twitter üzerinden yaptığı çağrıyı görüyoruz.

Son dönemde ABD’de Bitcoin madenciliğin neden olduğu yüksek enerji tüketimi, ciddi çevreci tepkilere neden oluyor. Bu tepkilerin üzerine Tesla, Bitcoin üzerinden kabul ettiği ödemeleri iptal etti. Senatör Lummis, Bitcoin madenciliğinin %40 oranında yenilenebilir enerji ile gerçekleştiğini belirtti. Anlaşılan madencilik ABD’ye taşınırken madenciliği için gerekli olan elektrik enerjisi alternatif kaynaklardan elde edilecek.

Lütfen Bkz: Kripto para piyasalarında medyaya yansımayan gizli görüşme!

Yukarıdaki olumlu gelişmelere rağmen ABD’de Bitcoin aleyhine artış gösteren tepkiler de söz konusu. Bitcoin fidye saldırıları, Bitcoin endüstrisinin yumuşak karnını oluşturuyor. Geçtiğimiz haftalarda ABD’nin Doğu Yakasında faaliyet gösteren petrol dağıtım şirketi Colonial Pipeline’a siber saldırı düzenlenmişti. Saldırganlar Colonial Pipeline’ın sistemlerini işlemez hale getirip yeniden çalıştırmak için Bitcoin üzerinden fidye talep ettiler. Bitcoin ransomware olarak adlandıran bu tip saldırılar, son yıllarda artış gösteriyor. ABD Siber Suçlarla Mücadele Ofisi, Bitcoin fidye saldırılarına karşı çeşitli önlemler geliştirmeye başladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.