Loading...
btc
BTC
0.9%
Bitcoin
67.262,22 USDT
eth
ETH
0.64%
Ethereum
3.526,00 USDT
bch
BCH
1.37%
Bitcoin Cash
396,66 USDT
xrp
XRP
3.68%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.32%
Litecoin
73,63 USDT
bnb
BNB
0.61%
Binance Coin
597,01 USDT
sol
SOL
1.66%
Solana
171,94 USDT
avax
AVAX
1.51%
Avalanche
28,59 USDT
ada
ADA
-0.27%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.58%
Poladot
6,37 USDT
doge
DOGE
7.08%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.23%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Kripto para piyasalarında medyaya yansımayan gizli görüşme!

Kripto para piyasalarında medyaya yansımayan gizli görüşme!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarından önemli bir isim ile ABD ekonomisinin patronu 11 Mayıs’ta yüz yüze toplantı gerçekleştirmiş. Medyadan kaçırılan bu toplantıda neler konuşuldu?


Kripto para piyasalarında medyaya yansımayan gizli görüşme!

11 Mayıs 2021’de dünyanın en saygın kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Amstrong ile ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell bir araya gelmiş. Görüşme Coinbase’in halka arzda bulunduğu tarihten yaklaşık 1 ay sonra gerçekleşti.

14 Mayıs’ta Coinbase’ın CEO’su bir tweet paylaştı ve Washington DC’de bir grup politikacı ile görüştüğünü söyledi. Ancak Armstrong, FED Başkanı ile görüştüğüne dair bir açıklamada bulunmadı.

İkili arasındaki görüşmenin içeriği hakkında resmi bir açıklama yapılmadı ancak görüşmede merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ve regülasyonlar konusunun ele alındığı tahmin ediliyor.

Çin, Japonya, Güney Kore, İsviçre ve birçok AB ülkesi CBDC konusunda oldukça yoğun çalışma yürütüyor. Fransa, Çin, Japonya ve Güney Kore CBDC konusunda test uygulamalara bile başladılar. Ancak bu konuda FED oldukça ağırdan alıyor. Konuyla ilgili FED, çalışmalar yapıyor ve analizler gerçekleştiriyor. Fakat FED, bekle ve gör politikası güdüyor. FED önce diğer ülkeleri görelim eğer sorunsuz biçimde CBDC’yi kullanırlarsa biz de CBDC’yi kullanmaya başlarız modunda.

Lütfen Bkz: Son DAKİKA: Dev yatırım şirketi Grayscale Bitcoin satıp hangi altcoin’i almaya hazırlanıyor?

ABD’li finans uzmanları FED’in CBDC konusunda geç kalmasının doların hakimiyetini tehlikeye atacağını düşünüyor. Kuvvetle muhtemel Brian Armstrong ve Jerome Powell arasında CBDC’nin avantajları ve dezavantajları konusunda fikir alışverişi gerçekleşti. https://www.oldhouseonline.com/

Gündeme gelmiş olması kuvvetle muhtemel diğer konusu ise regülasyonlar konusu. Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklaması ve ABD’de eyaletler bazında Bitcoin ve kripto paralara yönelik liberal açılımların gerçekleşmesi eş zamanlı oluyor. Bu süreç ABD’nin Bitcoin konusunda politika değişikliğine gittiği ve daha liberal yaklaşım sergilediği şeklinde okunabilir. Brian Amrstrong’un bu konuda Jerome Powell’ı etkileyip etkilemediği ise merak konusu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.