okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.49%
Bitcoin
69.806,45 USDT
eth
ETH
-0.92%
Ethereum
3.755,11 USDT
bch
BCH
-1.32%
Bitcoin Cash
508,18 USDT
xrp
XRP
-0.55%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.04%
Litecoin
87,34 USDT
bnb
BNB
0.25%
Binance Coin
620,12 USDT
sol
SOL
2.28%
Solana
182,22 USDT
avax
AVAX
0.45%
Avalanche
41,39 USDT
ada
ADA
-0.67%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.17%
Poladot
7,60 USDT
doge
DOGE
-1.26%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-0.77%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD’li senatörden Bitcoin hakkında övgü dolu sözler

ABD’de neler oluyor? Ünlü yazardan ikinci Bitcoin uyarısı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ya çok seviliyor ya da çok nefret ediliyor. Warren Buffett gibi yatırımcıların Bitcoin konusunda katı çizgileri varken ABD Senatosundan sürpriz isimlerden Bitcoin desteği gelebiliyor.


ABD’li senatörden Bitcoin hakkında övgü dolu sözler

Son günlerde ABD’li senatör Cynthia Lummis, Bitcoin hakkında oldukça destekleyici mesajlar atıyor ve açıklamalarda bulunuyor.

Senatör Lummis, CNBC’de katıldığı programda Bitcoin hakkında övgü dolu sözlerle bahsetti. Senatör, ABD’li vatandaşlara bir nevi emeklilik fonları için Bitcoin yatırımı yapma çağrısında bulundu. Lummis şu ifadeleri kullandı:

“İnsanların geleceklerini kurtarmaları ve emeklilik fonları için Bitcoin gibi kripto paralar dahil çeşitlendirilmiş finansal varlıklara yatırım yaptıklarını görmek istiyorum.”

Wyoming Eyaleti senatörü emeklilik fonlarının Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapmaları gerektiğini belirtti. Ayrıca Senatör:

“Benim için, Bitcoin bir değer birikim aracı. Bitcoin satın aldım ve tutuyorum.”

Yani ABD’li senatör kamuoyu önünde açıkça Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Hatta Senatör o kadar cesur ki sahip olduğu Bitcoin’lerin sayısını da açıkladı. Cynthia Lummis’in 5 adet Bitcoin’i bulunuyor. Yazının kaleme alındığı saatte 5 adet Bitcoin yaklaşık 168,000 dolar (1,460,295 TL) yapıyor.

Lütfen Bkz: Cardano (ADA) Alonzo Akıllı Sözleşme hardfork’unda çılgın stake miktarı!

Senatör açıklamalarında Ethereum’a da değinmeyi ihmal etmiyor. Lummis; “ben sadece Bitcoin’den anlıyorum bu Ethereum’un işe yaramadığı anlamına gelmiyor” dedi.

Senatörün seçim bölgesi olan Wyoming Eyaleti, Bitcoin ve kripto paralar konusuna belki de en liberal politikalara sahip olan ABD eyaletlerinin başında yer alıyor. Eyalet bazında Bitcoin ve kripto para kullanımı teşvik edilirken ilgili şirketlere yönelik davetkar politikalar söz konusu. Wyoming’in cesur atılımlarından sonra Nebraska, Texas ve Illinois de Bitcoin ve kripto paralar için kucaklayıcı politikalar geliştirmeye başladılar.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.