okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.79%
Bitcoin
68.740,25 USDT
eth
ETH
2.32%
Ethereum
3.836,49 USDT
bch
BCH
-2.01%
Bitcoin Cash
483,74 USDT
xrp
XRP
-2.01%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.18%
Litecoin
83,98 USDT
bnb
BNB
-0.24%
Binance Coin
600,89 USDT
sol
SOL
-4.12%
Solana
161,42 USDT
avax
AVAX
-3.8%
Avalanche
36,83 USDT
ada
ADA
-0.88%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.06%
Poladot
7,50 USDT
doge
DOGE
-3.68%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-3.08%
Shiba Inu
0,00 USDT

Cardano (ADA) Alonzo Akıllı Sözleşme hardfork’unda çılgın stake miktarı!

12 Eylül Cardano ADA için tarihi bir gün!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano ADA, Alonzo Akıllı Sözleşme hardfork’unun son aşamasına hazırlanıyor. Bu süreçte stake edilen ADA miktarına hayran kalacaksınız.


Cardano (ADA) ağında çılgın stake miktarı!

Bilindiği üzere blockchain ağlarında gerçekleştirilen güncellemeler, hardfork olarak adlandırılıyor. Cardano ve Ethereum çevresinde hardfork’lar olağanüstü hızda devam ediyor. Cardano son olarak Alonzo Smart Contract Hardfork’una hazırlanıyor.

Cardano ve Ethereum; blockchain ağlarını PoW sisteminden PoS sistemine taşıyor. Bu taşıma sürecinde network’de zaman zaman ciddi hardfork’lar yaşanıyor. PoW (iş yükü) sistemi çağın gerisine düşen oldukça maliyetli ve hantal bir işletim sistemi. Her iki kripto para da PoW sisteminin hantallığından kurtulmaya çalışıyor. Oysa PoS (varlık ispatı), PoW’ye kıyasla daha hızlı, ekonomik ve güvenli veri akışına imkan sağlıyor.

Cardano’nun CEO’su Charles Hoskinson, Ethereum geliştiricileri arasındaydı. Ancak bazı anlaşmazlıklardan sonra Hoskinson, kendi projesi olan Cardano’yu geliştirdi. Ethereum’daki vizyonunu Cardano’ya aktararak vizyonunu daha da ileriye taşıdı.

PoS sisteminde ilgili kripto paranın madenciliğini yapmak isteyen girişimciler, sisteme önceden belli bir miktar kripto parayı depozito ederek kilitlemeleri gerekiyor.

Lütfen Bkz: Koinmedya şakasını yaptı gerçek oldu: Baby Doge!

Cardano ADA yatırımcıları sisteme 30 milyar doları aşkın değerde ADA coin stake ettiler. Yazının kaleme alındığı saatte Cardano’nun toplam piyasa değeri 41,3 milyar dolar.

Alonzo testnet uygulamaları 27 Mayıs’ta başladı. Mavi, beyaz ve mor şeklinde 3 aşamadan oluşan Alonzo Akıllı Sözleşme hardfork’unun tamamlanması ile Cardano blockchain’i akıllı sözleşmeleri destekler hale gelecek.

2020 yılının ikinci yarısına damga vuran DeFi (merkezsiz finans) platformları, özünde birer akıllı sözleşmeden ibaret. DeFi platformlarının büyük kısmı Ethereum ağında işlem görüyor. Artık Cardano da ciddi bir rakip olarak Ethereum karşısına dikilmeye hazırlanıyor.

Cardano ağındaki tüm güncellemelerin tamamı Shelley güncellemesi olarak adlandırılıyor. Shelley tamamlandığında Cardano ağı şimdikinin 100 katı kadar daha hızlı hale gelecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.