1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev Ethereum balina hareketi gerçekleşti! Bu ne anlama geliyor?

Dev Ethereum balina hareketi gerçekleşti! Bu ne anlama geliyor?

Dev Ethereum balina hareketi gerçekleşti! Bu ne anlama geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Temmuz ayı Ethereum için tam anlamıyla güncelleme ve bakım ayı! PoS sistemine giderken Ethereum ağında kapsamlı güncellemeler yaşanıyor.


Dev Ethereum balina hareketi gerçekleşti!

Ethereum ağında gerçekleşen güncellemeler ve hardfork’lar sayesinde Ethereum blockchain’i PoS (varlık ispatı) sistemine taşınıyor. Bu taşınma sürecinde ciddi miktarda Ethereum hareketleri yaşanıyor.

İkinci büyük kripto para PoW (iş yükü) sisteminin hantallığını önceden gördü ve belirli plan çerçevesinde PoW sistemini terk ediyor. Hali hazırda Bitcoin PoW sistemi üzerinde çalışıyor. Ancak PoW sisteminin harcadığı yüksek enerji miktarı ve ağın hantallığı ciddi eleştirilere neden oluyor.

Ethereum, PoS sisteminde bir çeşit depozito sistemi geliştiriyor. Ethereum ağında madencilik yapmak isteyen girişimciler her düğüm (node) başına sisteme 32 ETH stake etmeleri gerekecek. Bu sayede ağın finansal güvenliği sağlanmış oluyor. Şu ana kadar PoS sistemi sayesinde 6 milyon adet Ethereum, piyasadan çekilerek stake edildi.

Lütfen Bkz: Soros hamlesinden sonra ilginç Bitcoin hareketleri!

İçinde bulunduğumuz gün içerisinde Binance borsasından bir adrese oldukça yüklü miktarda Ethereum transferi gerçekleşti. Yaklaşık 600,000 adet ETH, en büyük 15’inci adrese transfer edildi. Whale Alert söz konusu hareketi son dakika olarak müşterilerine geçti. 600 bin adet ETH yazının kaleme alındığı saatte yaklaşık 1.25 milyar dolar yapıyor.

Genelde soğuk adreslerden borsalara aktarılan kripto paralar olumsuz algılanıyor. Yani bu kripto paralar bir nevi piyasaya sürülüyor. Oysa borsalardan soğuk cüzdanlara aktarılan yüklü miktarda kripto paralar yatırımcılar için olumlu bir gelişme olarak görülebilir. Zira bu kripto para piyasadan çekilmiş oluyor.

Söz konusu transferin PoS sistemi ve güncellemelerden kaynaklı gerekçelerle mi olduğu yoksa son günlerde Binance borsasının regülasyonlar kaynaklı sorunlardan mı gerçekleşti tam olarak emin değiliz. Bilindiği üzere Japonya ve İngiltere başta olmak üzere birçok ülke Binance borsasının işlemlerini askıya almaya başladı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.