1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Soros hamlesinden sonra ilginç Bitcoin hareketleri!

Soros hamlesinden sonra ilginç Bitcoin hareketleri!

Soros hamlesinden sonra ilginç Bitcoin hareketleri!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Birçok spekülasyon ve komplo teorilerine konu olan George Soros’un Bitcoin hamlesinden sonra Bitcoin çevresinde ilginç hareketlilik yaşanıyor.


Soros hamlesinden sonra ilginç Bitcoin hareketleri!

Kripto para piyasalarında ilgi ile takip edilen Byzantine General mahlaslı analistin bugünkü paylaşımı oldukça dikkat çekti. Byzantine General yakın zamanda bazı adreslerde toplanan 160 bin adet Bitcoin’e dikkat çekiyor.

https://twitter.com/ByzGeneral/status/1410569122358890496

NewsBTC’den Reynaldo Marquez, Byzantine General’nin bu paylaşımına dikkat çekerek son günlerde kurumsal çevrede yaşanan Bitcoin açılımlarına dikkat çekti.

  • Morgan Stanley, Grayscale’in 28,000 adet hissesini satın aldı.
  • MicroStrategy’nin Bitcoin portföyü 100,000’e ulaştı.
  • ABD merkezli 640 banka müşterilerine Bitcoin hizmeti sunmaya başladı.
  • Soros Fon Bitcoin ticaretine başlaması

Yukarıdaki listeye Deutsche Boerse’nin İsviçre merkezli kripto para şirketinin 2/3 hisselerini satın aldığını da ekleyebiliriz.

Yukarıdaki tüm gelişmeler Bitcoin fiyatları 32K-35K arasında hareket ederken yaşandı. Kurumsal çevredeki bu hareketlenmeye rağmen henüz Bitcoin fiyatlarında ciddi bir yükseliş trendi yaşanmadı.

Lütfen Bkz: Koinmedya şakasını yaptı gerçek oldu: Baby Doge!

Yukarıdaki kurumsal hamlelerden en göze batanı hiç şüphesiz George Soros’un Bitcoin piyasalarına girmesi oldu. George Soros’un Bitcoin piyasalarına girişini thestreet.com internet sitesi üzerinden piyasaya duyuruldu.

George Soros, Soğuk Savaş yıllarında Doğu Bloğunun ekonomik anlamda çöküşünde aktif rol oynadığı iddia ediliyor. Soros ile ilgili birçok iddia ileri sürülmektedir. Ancak şurası bir gerçek ki Soros Fon, 28 milyar dolarlık sermayeyi yönetiyor.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 33,600 dolar bandında hareket ediyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

soros bitcoin Soros hamlesinden sonra ilginç Bitcoin hareketleri!

Kaynak