1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu ihaleyi Tron (TRX) kaptı!

Bu ihaleyi Tron (TRX) kaptı!

Bu ihaleyi Tron (TRX) kaptı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında stabil coin’ler arasında kıyasıya rekabet yaşanıyor. Bu rekabette stabil coin’lere ev sahipliği yapan kripto paralar da kazançlı çıkıyor. Tron bu konuda önemli bir ihaleyi kaptı!


Tron (TRX) önemli bir projeye ev sahipliği yapıyor!

Stabil coin’ler; değeri dolar veya bir grup fiat para biriminden oluşmuş sepete bire bir bağlı olan kripto paralardır. Stabil coin’ler de Bitcoin ve Ethereum gibi blockchain sistemi üzerinde işlem görmektedir. CoinMarketCap’te toplam piyasa büyüklüğüne göre en büyük stabil coin Tether (USDT) ve sıralamada 3’üncü sırada yer alıyor. İkinci büyük stabil coin ise USD Coin (USDC)  ve CoinMarketCap sıralamasında 8’inci sırada yer alıyor.

Yazının kaleme alındığı saatte USDT üzerinden gerçekleştirilen işlem hacmi 60 milyar dolar civarında USDC coin üzerinden yapılan işlem hacmi ise 2.33 milyar dolar. Tether’e kıyaslandığında USDC işlem hacmi düşük kalıyor ancak USDC zamanla daha yüksek işlem hacmine ulaşabilir.

Lütfen Bkz: Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) fiyat analizi

Stabil coin’lerin değerinin istikrarlı olması, kripto para transferlerinde stabil coin’leri cazip kılıyor. Stabil coin’ler ne kadar çok el değiştirirse stabil coin’lere ev sahipliği yapan blockchain’ler de o kadar çok kazanıyor. Tether; Tron ve Ethereum gibi birkaç blockchain üzerinde işlem görüyor. Tron ağı Tether’in yanında USDC ile de anlaştı. Artık USDC de Tron ağında işlem görecek. Doğal olarak USDC üzerinden yapılan işlemlerden elde edilen işletim ücretlerinin bir kısmı Tron hanesine yazılacak.

Tron yazının kaleme alındığı saatte 6.5 cent civarında işlem görüyor. Tron tüm zamanların rekorunu 5 Ocak 2018’de 30 cent ile görmüştü. 2021 boğa sezonunda Tron en çok 18 cent’i gördü.

Aşağıdaki grafikte Tron fiyatlarındaki son değişimi görüyoruz.

tron ihale Bu ihaleyi Tron (TRX) kaptı!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.