1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Türk futbolu kripto endüstrisine dahil oluyor!

Türk futbolu kripto endüstrisine dahil oluyor!

Türk futbolu kripto endüstrisine dahil oluyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Gelişen teknoloji ve pandemi koşulları kulüpleri yeni arayışlara iterken Türkiye Kulüpler Birliği, kripto endüstrisine adım atıyor. Detaylar haberimizde.

Türk futbolu kripto endüstrisine dahil oluyor

Futbol dünyası yaşanan salgın nedeniyle zor günler geçiriyor. Futbolun asli unsuru olan taraftarlar yaklaşık 1,5 yıldır sahalardan uzak. Futbol kulüplerinin en önemli gelir kapılarından biri olan stadyum gelirleri de bu nedenle elde edilemiyor.

Kripto dünyası bu noktada spor kulüplerinin yardımına koştu. Taraftar tokenleri seyircisinden uzak olan kulüplerin taraftarları ile bütünleşmesine yardımcı oldu. Socios.com ortaklığı ile Türkiye’de farklı liglerde oynayan spor kulübü taraftar tokeni çıkardı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Taraftarları ile stadyumlarda buluşamayan kulüpler, bu tokenler sayesinde gelir elde ederken, taraftarlarda teknolojik katkıları sayesinde hayaranı oldukları kulüpler ile bütünleşiyor.

Türkiye Kulüpler Birliği, 1 Temmuz’da yapılan bir duyuruya göre, ülkenin futbol ortamında yeniliği teşvik etmek için taraftar katılım platformu Socios.com ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Socios ve Chiliz CEO’su Alex Dreyfus Cointelegraph’a verdiği demeçte, Türklerin futbola olan benzersiz ilgisinin çok az ülkede olduğunu belirtti.

“Bu ortaklık, spor tesislerinin taraftarlarının rolünü pasiften aktif hale getirmesinin çok önemli olduğu sektör için kritik bir anda tüm Türk futbol ekosistemine fayda sağlayacak.”

Yeni ortaklık, spor odaklı blockchain şirketini, Kulüpler Birliği’nin taraftar katılım ortağı yapıyor. Socios, birliğin taraftar katılımını geliştirmek, yeni gelir modelleri oluşturmak ve finansal sürdürülebilirliği artırmak için Türk profesyonel kulüplerinin yeni teknolojiler uygulamasına yardımcı olacak.

40’tan fazla küresel spor organizasyonunun yanı sıra, Türkiye’de Alanyaspor, Bursaspor, Galatasaray, Göztepe, İstanbul Başakşehir ve Trabzonspor Socios.com ile taraftar token anlaşmaları yapmıştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.