1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) fiyat analizi

Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) fiyat analizi

Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) fiyat analizi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İkinci büyük kripto para Ethereum (ETH) ve son günlerin gözde altcoin’i Solana (SOL) güncel teknik fiyat analizi ve beklentiler.


Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) fiyat analizi

Ethereum 4 saatlik ortalama fiyatlarında V formu dikkat çekiyor. Solana ise sıkıcı bir yükseliş trendi içerisinde.

Ethereum

2021 yılındaki boğa sezonunu en iyi değerlendiren kripto paralardan birisi Ethereum oldu. 12 Mayıs 2021’de Ethereum, 4,362 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Ethereum, 21 Haziran’da 2,000 dolarlık desteği kaybetti. Neyse ki boğalar tekrardan pariteyi 2K’nin üzerine taşıyabildi. Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 2,130 dolardan işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte 4 saatlik Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. visitlcvalley.com Kısa vadede durağanlığın yerini yükseliş trendine bırakması için ETH/USD paritesinin 200 dönemlik hareketli ortalama (200 MA) seviyesine denk gelen 2,400 dolarlık direnci aşması gerekiyor. Eğer fiyatlar V formundan devam ederse parite, kolay biçimde 2,650 doları görebilir.

ethereum ve solana Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) fiyat analiziMACD değerlerindeki yükseliş trendi fiyatlar için olumlu bir sinyal olarak algılanabilir.

Lütfen Bkz: XRP’si olanlar! Ripple şirketi ARGE parasını sizden alıyor. Bizden söylemesi!

Solana (SOL)

Solana yazının kaleme alındığı saatte 32-33 dolar bandında hareket ediyor. SOL/USD paritesi tüm zamanların rekorunu 18 Mayıs 2021’de 58.30 dolar ile gördü.

Son günlerde Solana çevresinde özellikle Avrupa merkezli önemli açılımlar gerçekleşiyor. Bu açılımların karşılığını kısa sürede alabilir.

Solana fiyatları üçgen formasyonunun üst sınırına sıkışmış durumda. Solana ilk önce 34-35 dolar bandında oluşan desteği kaybetti. Şimdilerde bu destek hattı Solana için direnç hattına dönüştü. Bu hattı kırabilecek Solana hızlı biçimde kendini 45 doların üstünde görebilir. Solana spot fiyatları 200MA’nın üzerinde işlem görüyor.

ethereum ve solana Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) fiyat analiziAncak  Solana MACD değerlerindeki yatay seyir, güçlü bir çıkışı gölgeliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.