1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Mike Novogratz Ethereum’un geleceğini değerlendirdi!

Mike Novogratz Ethereum’un geleceğini değerlendirdi!

Mike Novogratz Ethereum’un geleceğini değerlendirdi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bloomberg’te katıldığı programda kirpto piyasası ve Ethereum hakkında yorumarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Mike Novogratz Ethereum’un geleceğini değerlendirdi

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin. Bitcoin’in ardından ise piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto varlık Ethereum.

Ethereum birçok tahmine göre potansiyel olarak Bitcoin’i geride bırakma gücüne sahip bir kripto para olarak gösteriliyor. Ethereum ağının kripto ekosistemindeki yeniliklere ev sahipli yapması buna dayanak gösterilen en önemli nedenlerden.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ethereum’un bir gün Bitcoin’i geride bırakabileceğini düşünenlerin sayısı hiç te az değil. Bunlardan biri de kripto dünyasına verdiği büyük destekle bilinen Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz. Novogratz, 30 Haziran’da Bloomberg’e verdiği bir röportajda Ethereum’un Bitcoin’i geride bırakabileceğini belirtti.

“Ethereum büyük olasılıkla ya yerini sağlamlaştıracak ve ikinci en büyük kripto para birimi olarak geçilmesi zor olacak. Belki de en büyük kripto para birimi haline gelecek.”

Ünlü CEO, Ethereum’un amiral gemisi kripto para birimine kıyasla “çok farklı bir kullanım durumu” olduğundan bahsetti. Bitcoin “güzel tasarlanmış” bir değer deposu olsa da en büyük rakibi Web 3.0 için temel katman olarak hizmet edebileceğini ifade etti.

Novogratz, Ethereum’un kendi içerisinde de rakipleri olduğunu ve Solana ve Terra gibi ekosistemler ile rakabet ettiğini söyledi. Kripto kralı, Ethereum veya diğer platformların üzerine inşa edilecek şeylerin önümüzdeki beş yıl içinde akıllara durgunluk vereceğini tahmin ediyor.

Novogratz, müşterilerinin devam eden piyasa düzeltmesi konusunda endişe duyup duymadıkları sorulduğunda, kripto devriminin hala erken aşamalarında olduğunu söyledi. Bu nedenle, kimsenin aslında kriptonun ortadan kalkacağını düşünmemesi gerektiğini belirten ünlü CEO, düzeltmenin sektörü daha da güçlendireceğine inanıyor.

Kaynak