1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. XRP’si olanlar! Ripple şirketi ARGE parasını sizden alıyor. Bizden söylemesi!

XRP’si olanlar! Ripple şirketi ARGE parasını sizden alıyor. Bizden söylemesi!

XRP’si olanlar! Ripple şirketi ARGE parasını sizden alıyor. Bizden söylemesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

7’nci büyük kripto para  XRP’nin ardındaki şirket olan Ripple, bugün piyasaya 1 milyar adet XRP sürdü. Piyasaya sürülen bu XRP’ler ne anlama geliyor?


XRP’si olanlar! Ripple şirketi ARGE parasını sizden alıyor

Haberimizin başlığında Ripple şirketinin ARGE (Araştırma ve Geliştirme) masraflarını XRP yatırımcılarından aldığını söyledik. Sadece ARGE harcamaları değil personel giderleri başta olmak üzere işletme birçok giderini XRP yatırımcılarından finanse ediyor.

Peki Ripple şirketi, kendi maliyetlerini XRP yatırımcılarına nasıl yüklüyor?

Yukarıdaki sorunun cevabı çok basit! Cevap: Piyasaya XRP sürerek. Her ay Ripple şirketinin hesaplarında kilitli tutulan XRP’ler serbest bırakılıyor. Serbest bırakılan fonlar likidite edilerek Ripple şirketini kasasına aktarılıyor.

Whale Alert 1 Temmuz 2021’de (bugün) Ripple şirketinin emanet hesaplarından serbest bırakılan 1 milyar adetlik XRP hareketini tespit etti. 1 milyar adetlik XRP, 500’er milyonluk 2 adet transfer ile gerçekleşti. 1 milyar adet XRP’nin değeri yazının kaleme alındığı saatte 660 milyon doları geçiyor.

 

Ripple şirketi ARGE XRP’si olanlar! Ripple şirketi ARGE parasını sizden alıyor. Bizden söylemesi!

Ripple şirketi MasterCard’ın eski yöneticilerinden Sendi Young’u Avrupa pazarı baş sorumlusu olarak görevlendirdi. Young, şirketin Avrupa merkezli operasyonlarından sorumlu olacak.

Lütfen Bkz: Robert Kiyosaki: “Tarihin en büyük küresel krizi yaklaşıyor”

Ripple Şirketinin hesaplarından serbest bırakılan fonlarla Sendi Young’un ödemeleri finanse edilir mi tam bilemiyoruz. Ancak Sendi Young, başarılı olursa bu durum hem Ripple şirketinin işine gelecektir hem de XRP fiyatlarını değer kazanmasına katkı sunacaktır.

Ripple’ın ARGE ve işletme giderlerini piyasaya XRP sürerek finanse etmesi, gizlenmiş bir gerçek değil. İşletme piyasaya sürdüğü XRP’leri bir takvime bağladı ve belli periyotlarla bu XRP’ler piyasaya sürülüyor. Bu süreci ise Ripple önceden kamuoyuna duyurdu.

XRP yazının kaleme alındığı saatte 66 cent civarında işlem görüyor. XRP tüm zamanların rekorunu 4 Ocak 2018’de 3.84 dolar ile gördü. 2021 yılında yaşanan boğa sezonunda ise XRP’inin gördüğü en yüksek değer 1.96 dolar oldu. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Ripple şirketi ARGE XRP’si olanlar! Ripple şirketi ARGE parasını sizden alıyor. Bizden söylemesi!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.