1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Alman Borsasından (Deutsche Borse) son dönemlerin en önemli kripto para yatırımı

Alman Borsasından (Deutsche Borse) son dönemlerin en önemli kripto para yatırımı

Alman Borsasından (Deutsche Borse) son dönemlerin en önemli kripto para yatırımı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Haziran ayında kripto para piyasalarındaki durgunluğa rağmen yatırımlar ve açılımlarda canlılık hat safhada. Deutsche Borse’den önemli bir yatırım haberi geldi.


Alman Borsasından son dönemlerin en önemli kripto para yatırımı

1992 yılından kurulan Deutsche Borse, Avrupa’nın en büyük hisse senedi piyasaları arasında yer alıyor ve merkezi Almanya’nın Frankfurt şehrindedir. Deutsche Borse son günlerde geleneksel yatırım araçları ile birlikte yeni nesil yatırım araçları arasında yer alan Bitcoin ve kripto paralara bağlı birçok finansal ürüne ev sahipliği yapıyor. Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar üzerinden çıkarılan finansal ürünler Deutsche Borse’de listeleniyor.

Deutsche Borse, önemli bir yatırım kararını kamuoyuna duyurdu: Alman Borsası, İsviçre merkezli önemli kripto para şirketi olan Crypto Finance AG’nin çoğunluk hisselerini satın aldı. Alman Borsası Crypto Finance AG’nin çoğunluk hisselerine 100 milyon doların üstünde ödeme yaptı.

2017 yılında kurulan Crypto Finance AG, yukarında belirtildiği gibi İsviçre merkezli bir fintech şirketi olup İsviçre Finansal Otoritesi (FINMA) tarafından regüle edilmektedir. Şirket 200’ün üzerindeki kripto para için depolama ve ticaret hizmeti sunuyor.

Lütfen Bkz: Uzman analist bu 3 kripto para konusunda oldukça iyimser!

Deutsche Borse, kripto para şirketinin 2/3 hisseleri için 108 milyon dolar ödemede bulundu.

Deutsche Borse’nin bu alımının resmi makamlar tarafından da onaylanması gerekiyor. Gerekli onayların yılın dördüncü çeyreğinde alınabileceği düşünülüyor. Crypto Finance’in kurucusu ve hali hazırdaki CEO’su Jan Brzezek, görevine devam edecek.

Deutsche Borse, bu alım ile beraber kripto para piyasalarında daha da derine giriş yapıyor. Borsa kullanıcılarına depolama dahil birçok kripto para hizmetlerini doğrudan verecek. Deutsche Borse’nin yönetim kurulu üyelerinden Thomas Book şu ifadeleri paylaştı:

“Dijital varlıklar finans sektörünü dönüştürecek. Bu yeni varlık sınıfına yatırım yapmak isteyen ve güvenilir bir ortak arayan finansal kurumsal işletmelerde artan talep var.”

Kaynak